технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ НА ОСНОВІ БІОПОЛІМЕРІВ КУЛЬТИВОВАНИХ ГРИБІВ


Призначення розробки: Розроблено біотехнологію для отримання функціональних препаратів і інгредієнтів із зернової сировини, які мають пребіотичну й антиоксидантну активність та сприятимуть поліпшенню здоров'я населення України.

Рекомендована область застосування: Харчова промисловість, фармакологія, агропромисловий комплекс.

Переваги перед аналогами: Немає аналогів в Україні.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Собівартість отриманих функціональних інгредієнтів в порівнянні з існуючими аналогами всіх препаратів нижча на 50 %.

Опис розробки:
()
Розроблена технологія виробництва функціональних фізіологічних інгредієнтів на основі відходів виробництва - пшеничних і житніх висівок завдяки біотехнологічній обробці альфа-амілазою (з Васillus subtilis), глюкоамілазою (з Аspergillus awamori), протеазою (з Васillus subtilis) та мультиферментним препаратом Viscozyme L (з Аspergillus aculeatus), що володіє глюканазною, ксиланазною, целюлозною та пектинестеразною активністю. Обрано ферментні препарати, які здатні активно проводити деградацію полісубстратного комплексу висівок - альфа-амілаза, глюкоамілаза, протеаза, мультиферментний препарат Viscozyme L та визначені оптимальні умови ферментолізу пшеничних і житніх висівок. Охарактеризовано біохімічний склад та фізіологічні властивості отриманих ферментолізатів пшеничних і житніх висівок, які підтверджують доцільність використання методів біомодифікації для вилучення вуглеводно-білкової суміші, поліфенолів, ксилоолігосахаридів та активованих харчових волокон. Оптимізовано параметри процесу ферментолізу пшеничних і житніх висівок. Розроблено та економічно обґрунтовано технології отримання вуглеводно-білкового концентрату, сиропу БАВ, препарату ксилоолігосахаридів та препарату поліфенолів. Медико-біологічними дослідженнями доведено безпеку та ефективність використання препарату поліфенолів як антиоксиданта.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: