технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДНОВЛЕННЯ ПОСАДОЧНИХ ОТВОРІВ КОРПУСНИХ ДЕТАЛЕЙ


Призначення розробки: Український університет розробив прогресивну технологію відновлення спрацьованих посадочних отворів під підшипники кочення в корпусних деталях відповідальних вузлів і механізмів машин з використанням полімерних матеріалів і розмірних згортних сталевих втулок.

Переваги перед аналогами: Застосування технології відновлення спрацьованих посадочних отворів під підшипники кочення в корпусних деталях забезпечить: можливість з’єднання деталей з різнорідних матеріалів; відсутність внутрішніх напружень, впливу на структурний стан і зміну властивостей з’єднувальних матеріалів; міцність і герметичність з’єднань; добру стійкість до динамічних навантажень; можливість багаторазового відновлення.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Однією з основних причин виходу з ладу корпусних деталей машин є спрацювання посадочних отворів під підшипники кочення. Для відновлення цих поверхонь корпусних деталей необхідно розробляти та впроваджувати нові, більш ефективні методи відновлення посадочних отворів, які б могли забезпечити не лише спрощення і здешевлення технологічного процесу, але й забезпечувати високу точність та якість відновлених отворів поверхонь. Розроблена технологія передбачає відновлення посадочних отворів корпусних деталей встановленням розмірних сталевих зміцнених ремонтних втулок у відновлювальний отвір на анаеробному полімерному матеріалі, з забезпеченням номінального розміру відновлювального отвору, без кінцевого механічного оброблення. Це забезпечує продовження терміну експлуатації відновлених корпусних деталей не нижче рівня нових та скорочення витрат на їх ремонт. Технологічний процес відновлення посадочних отворів включає наступні операції: розточування посадочних отворів; складання вузла, формування втулки; знежирювання посадочних отворів і втулок; нанесення полімерного матеріалу на втулку; складання, центрування втулок в отворі пристроєм з наступною полімеризацією; контроль якості та точності відновлених отворів. Запропонований технологічний процес та технологічне оснащення для відновлення посадочних отворів апробовано і впроваджено на корпусних деталях зернозбиральних комбайнів СК-5 “Нива” у сільськогосподарському виробничому кооперативі Рівненської області.

Відомості про новизну розробки:
в розробці застосовано патентiв -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: