технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КВАНТОВИЙ НЕІНЕРЦІЙНИЙ ТЕНЗОРНИЙ КОМПОНЕНТНИЙ ГРАДІЄНТОМЕТР СИЛИ ТЯЖКОСТІ


Призначення розробки: Призначений для відкриття нових родовищ нафти й газу, покладів руди, алмазів і ін. корисних копалин, передбачення землетрусів, завалів у шахтах, перевірки якості конструкцій і т.п.

Рекомендована область застосування: Галузі застосування: 1. Гравіградієнтометрична розвідка, у т.ч. родовищ нафти й газу, покладів руди, алмазів і інших корисних копалин. Генетична класифікація, виділення сольових куполів, пропущених структурних і неструктурних пасток, фіксація контактів, розривів, оконтурування й визначення динаміки вироблення покладів. 2. Пасивний безвипромінювальний гравіградієнтометр для шпар, що дозволяє вимірювати щільності порід без радіоактивного забруднення. 3. Гравіградієнтометр для вимірів на суші, на морі, у повітрі й у космосі. 4. Короткостроковий прогноз зрушень, завалів у шахтах, руйнування будівельних конструкцій (у т.ч. нафто- і газопроводів), шляхів сполучення, землетрусів (цим методом був зафіксований процес концентрації напруг у породах за 7-8 діб перед землетрусом у Вірменії (в 1970 р.) і в тілі річкової дамби в місті Айхал, Якутия-Саха Російської Федерації). 5. Безвипромінювальне далеке виявлення різних об'єктів, каналів забруднення навколишнього середовища, тріщин, розламів, завалів, порожнин, занедбаних шахт і підземних тунелів. 6. Перевірка якості будівельних споруджень і конструкцій, шляхів з'єднань, ґрунтів і порід. 7. Вимір, локалізація й моніторинг концентрації напруг (при відсутності видимої деформації в матеріалах і породах), визначення їхнього азимуту напрямку. 8. Вимір зміни густоти (міцності), пружності будівельних матеріалів, ґрунтів і гірських порід. 9. Прогноз рівня усадки ґрунтів на перетинанні тектонічних розламів, у т.ч. у зоні важливих об'єктів: висотних будинків, торгових центрів, монументальних споруджень, промислових площадок, енергоблоків АЕС, дамб водоймищ і ГЕС, глибинних поховань радіоактивних відходів і ін. 10. Створення інформаційно-вимірювальної експертно-моделюючої системи для попередження катастроф. 11. Пасивна гравиградиентометрическая навігація. 12. Вимір і регенерація неелектромагнітних агентів у біології, екології, медицині (у т.ч. гравіупруга томографія й лікування) і техніку (у т.ч. дослідження антигравітації й використання гравітаційної енергії).

Технічна характеристика: Технічна характеристика: Новий квантовий гравіградієнтометр має високу точність (не гірше 0,1 етвеша, або 0,01%). Спожита потужність 20 Вт при напрузі постійного струму 12 вольт. Розміри (з пристроєм, що орієнтує, у вигляді кардана): діаметр -20 см., висота - 32 см. Вага приладу 2 кг.

Переваги перед аналогами: На відміну від механічного гравіградієнтометра виробництва США має необмежений діапазон вимірів і високу надійність, не має потреби в калібруванні й установці, не має дрейфу, нечутливий до вібрації, вимірює в русі без використання важких гиростабилизованих платформ. По визнанню фахівців,продуктивність нового приладу в 40 разів вище, ніж американського, і набагато більше під час руху. Витрати на придбання квантового гравіградієнтометра окупаються протягом 1-го року експлуатації.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Для відкриття нових родовищ нафти й газу, покладів руди, алмазів і ін. корисних копалин, передбачення землетрусів, завалів у шахтах, перевірки якості конструкцій і т.п. в Україні створений перший у світі квантовий (і тому неінерційний) гравіградієнтометр, що вимірює компоненти тензора градієнта сили ваги з високою точністю. Він працює без випромінювання, екологічно чистий і складається з вимірювального блоку й комп'ютера, на моніторі якого відображаються результати вимірів у вигляді таблиць, профілів і карт. Прилад був випробуваний на акваторії Атлантичного океану й на полігонах у Сибіру й визнаний придатним для експлуатації. Виробництво квантового гравіградієнтометра легко налагодити: 1. Сенсори можна придбати на підприємствах Росії, Швейцарії або закупити технологічні лінії для їхнього виготовлення там же. 2. Конструкторську документацію, механічні деталі, корпус вимірювального блоку можна виготовити на київських підприємствах. 3. Частина електронних блоків є оригінальною й виготовляє самостійно, частина буде здобуватися. 4. Виробничий цикл можна скоротити до 2 місяців.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: