технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЛАЗЕРНА ОБРОБКА ГАЗОТЕРМІЧНИХ ПОКРИТТІВ


Призначення розробки: Український університет розробив спосіб виготовлення газотермічних покриттів металевих деталей. Технологія на основі даного способу може бути використана для виготовлення покриттів металевих деталей сучасних машин різного призначення з метою підвищення їх експлуатаційних характеристик.

Рекомендована область застосування: Машинобудування.

Переваги перед аналогами: На відміну від аналогів у запропонованому способі досягається суттєве скорочення тривалості процесу і витрат енергії, оскільки при нагріванні висококонцентрованим тепловим джерелом виключається непродуктивне тривале нагрівання об'ємів всієї деталі завдяки високій концентрації питомої потужності, яка витрачається тільки на нагрівання покриття з прилеглими шарами основи. При цьому також підвищується міцність зчеплення газотермічних покриттів з основою металевих деталей внаслідок утворення між ними металургійного зв'язку, обумовленого виникненням і протіканням аномального масоперенесення легуючих елементів покриття в метал і навпаки.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: Використання лазерного термоциклювання дозволяє значно підвищити зносостійкість покриттів внаслідок зниження їх пористості при одночасному збереженні високої мікротвердості: - у 5-6 раз підвищується міцність зчеплення плазмових покриттів з матеріалом основи; - формується зміцнений поверхневий шар збільшеної (на 50%) товщини, з більш рівномірним розподілом легуючих елементів; - пористість покриття зменшується з 12% до 7%, при цьому підвищується його пластичність.

Опис розробки:
()
Проблеми застосування плазмових покриттів: неможливість застосування покриттів в умовах дії вигинаючих циклічних знакозмінних навантажень; низька міцність зчеплення покриттів з основою; велика пористість покриттів; можливість крихкого руйнування та катастрофічного зношування. Розробник пропонує спосіб формування зносостійких газотермічних покриттів, який включає лазерне термоциклування, що здійснюється без оплавлення поверхні в інтервалі температур поліморфних перетворень 1273-873 К, при питомій потужності лазерного випромінювання 1000-10000 Вт/см2, та оптимальних значеннях площі, яка обробляється, кількості термоциклів при глибині нагрівання, рівній або більшій товщини покриття.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: