технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОМБІНОВАНА ТЕПЛОНАСОСНА СИСТЕМА КЛІМАТИЗАЦІЇ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПАСИВНОГО БУДИНКУ ТИПУ "0-ЕНЕРГІЇ"


Призначення розробки: Для теплопостачання будинків невеликої площі (заміські будинки, котеджі, та ін.).

Рекомендована область застосування: Будівництво, ЖКХ, приватне господарство.

Технічна характеристика: Значення теплової потужності систем: - опалення - 2,6 кВт; Горячого водопостачання - 3,4 кВт; Притяжно-витяжної вентиляції (з догрівом повітря) - 5,7 кВт. Питомі теплові втрати будівлі загальною площею 306м2 складають 14,3 кВт*годин/(м2*рік) при розрахункових значеннях мінімальної температури зовнішнього повітря в опалювальний період -22°С і внутрішнього повітря в приміщеннях 20°С.

Переваги перед аналогами: Система дає можливість відмовитися від використання вичерпних джерел енергії (природний газ, вугілля), від застосування теплового насоса і використання електричної енергії, натомість використовувати енергію теплоти ґрунту. Використання горизонтальних теплообмінників неглибокого залягання в ґрунтовому масиві дає можливість не витрачати кошти на спеціалізовану техніку, а встановлювати їх за допомогою підручних засобів, на присадибних ділянках, на прибудинкових територіях для забезпечення підігрівання повітря.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Джерелом для теплового насосу потужністю 6,2 кВт є низькопотенційна теплота ґрунтового массиву навколо будинку, яка вилучається за допомогою грунтово-рідинних теплообмінників (змонтовані з поліетиленових труб багатопетлеві або U-подібніі теплообмінники в 8 ґрунтових свердловинах глибиною 25 м та в водозабірній свердловині глибиною до40 м або 3 горизонтальні зміевикові та регістрові колектори на глибині до 2,2 м) в поєднанні з опалювальними приладами, такими як теплі водяні підлоги (вт.ч. капілярні) різної геометрії укладання і теплообмінниками в простінку між приміщеннями, а також рідинно-повітряними теплообмінниками (настінними та підлоговими) для нагріву і кондиціонування повітря в приміщеннях (фанкойли). У теплий період року системою передбачається сезонне ґрунтове акумулювання теплоти (в т.ч. пасивне кондиціонування повітря в приміщеннях) з подальшим її використанням в холодний період. Передбачена примусова приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією теплоти з допоміжним догрівом повітря після виходу рекуператора в будинок, а також догрів вхідного зовнішнього повітря за рахунок його попереднього проходження через ґрунтово-повітряні теплообмінники. В якості резервної системи опалення передбачена радіаторна система на основі універсального твердопаливного котла, до оснащеного пілетним пальником, а в якості аварійної системи опалення передбачена пасивно-конвективна система підігріву повітря при омиванні ним поверхонь твердопаливної печі. В окремих приміщеннях також передбачена електрокабельна і термоплівкова системи підлогового і настінного опалення. Допоміжними джерелами теплоти є: баки-акумулятори теплоти сезонного використання, в т.ч. з парафіновмісною сумішшю); експлуатація твердопаливного каміна з системою водяного омивання його зовнішніх поверхонь; організація теплової завіси фасадів будинку повітрям, що попередньо проходить через ґрунтові об'ємні акумулятори теплоти; водозабір технічної води для технічно-побутових потреб зі свердловини глибиною 38,5 м на території розташування будинку. Основні системи теплопостачання автоматизовані.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: