технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СПОСІБ РОЗРОБКИ АЛМАЗОНОСНИХ ТРУБОК


Призначення розробки: Український університет розробив спосіб розробки алмазоносних трубок складноструктурної будови, а також доробки запасів трубок, розташованих нижче межі відкритих гірничих робіт.

Рекомендована область застосування: Корисна модель відноситься до геології, географії і гірничої справи і може бути ефективно використана для розробки алмазоносних трубок складноструктурної будови.

Переваги перед аналогами: Здійснення селективного видобутку корисної копалини із трубки дозволяє: • значно скоротити строки окупності капітальних витрат за рахунок збільшення видобутку кристалосировини без нарощування продуктивності рудника, тому що вміст алмазів і їхня якісна характеристика збільшується із глибиною розробки; • отримати значний прибуток за рахунок збільшення вилучень цінності алмазів при одночасному зниженні собівартості видобутку; • скоротити строки будівництва та існування рудника, а також капітальні витрати на проходку і кріплення гірничих виробок. Створення стовпа корисної копалини із високим вмістом алмазів у формі зрізаного конуса, центр ваги якого зміщений до його основи, дозволяє робити його посадку на штучне днище приймальної камери без зависання. Крім того, обсадні колони технологічних свердловин є направляючими стовпа при його посадці і сприяють центрації стовпа і зниженню коефіцієнта тертя бічної поверхні стовпа об стінку відрізної щілини. Використання корисної моделі для доробки родовищ алмазів не має обмежень по географічному розташуванню і глибині промислового освоєння.

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Опис розробки:
()
Спосіб розробки алмазоносних трубок включає розкриття трубки шахтними стволами і квершлагами, проведення на горизонті випуску капітальних і підготовчих виробок і приймальних камер, проходку свердловин з денної поверхні по рудному тілу трубки, обвалення, щонайменше, частини рудного тіла в прийомні камери з наступною видачею зруйнованої корисної копалини на поверхню для збагачення. Розроблений спосіб відрізняється тим, що видобуток корисної копалини із трубки здійснюють селективним методом шляхом оконтурювання зон із високим вмістом алмазів похилими убік їхніх вертикальних осей компенсаційними, відрізними і технологічними свердловинами з обсадженням останніх, колони яких є направляючими, з подальшим зарядженням і висадженням відрізних свердловин і утворенням навколо вертикальної межі зони замкнутої відрізної щілинної виробки у вигляді кільцевого зрізаного конуса, а також стовпа корисної копалини, навантаженого налягаючими породами у формі зрізаного конуса, що дотикається бічною поверхнею направляючих.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.
в розробці застосовано патентiв -- 2 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: