технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТУРБОДЕТАНДЕР-ЕЛЕКТОГЕНЕРАТОРНІ АГРЕГАТИ НА БАЗІ СТРУМИННО-РЕАКТИВНИХ І ВИХРОВИХ ТУРБІН


Призначення розробки: Турбодетандер-електрогенераторні агрегати на базі струминно-реактивних (ТДА-СРТ) і вихрових (ТДА-ВТ) турбін призначені для одержання електричної енергії з енергій стисненого газу або пари.

Рекомендована область застосування: Енергетика (енергозбереження, альтернативні джерела енергії).

Технічна характеристика: Потужність, кВт - 100 Тиск вхідний max,атн - 64 Тиск вхіднийном.,атн - 55 Тиск вхідний min, атн - 6 Витрати газу з підігр., кг/с - 1,1...1,4 Маса турбоагрегату, кг - 1670 Габаритні розміри, мм - 1500; 700;880

Переваги перед аналогами: Основним елементом ТДА-СРТ, що визначає його перспективність і основні переваги, є безлопатева струминно-реактивна турбіна (СРТ) Переваги СРТ дозволяють створювати ТДА зі строком окупності 1-2 роки, більш дешеві, прості конструктивно й технологічно, надійні й зручні в експлуатації в порівнянні з ТДА на основі класичних лопатевих турбін. Турбогенераторні потужністю до 500 кВт можуть бути створені також на базі вихрової турбіни, що також як і струминно-реактивна турбіна, відрізняється конструктивною й технологічною простотою, дешевизною у виготовленні, але має номінальний режим роботи при більш низьких обертах. Остання перевага вихрової турбіни дозволяє створювати турбогенератори в безредукторному виконанні.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Окупність установки - до 2-х років.

Опис розробки:
()
ТДА-СРТ складається з турбодетандера на базі струминно-реактивної турбіни; одноступінчастого редуктора; трифазного генератора змінного струму, у якості якого використовується асинхронний електродвигун; системи автоматичного керування, контролю і захисту; системи силового підключення й контролю енергії, що виробляється. Принцип дії струминно-реактивної турбіни (СРТ) заснований на перетворенні потенційної енергії стисненого газу в кінетичну енергію струменя, що витікає з тягового сопла і знаходиться на деякій відстані від осі обертання. У результаті утвориться реактивна сила тяги на тяговому соплі й, відповідно, обертальний момент на валу турбіни, а при обертанні вала здійснюється механічна робота. Енергія з вала турбіни через редуктор передається на вал генератора й потім перетворюється на електричну енергію.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: