технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РЕСУРСОЗАОЩАДНА ТЕХНОЛОГІЯ ФАСАДНИХ КЕРАМІЧНИХ МАТЕРІАЛІВ


Призначення розробки: Дана розробка у вигляді повного технологічного циклу виготовлення продукції призначена для використання вітчизняними підприємствами-виробниками керамічних матеріалів для будівельної індустрії.

Рекомендована область застосування: Будівельна індустрія. Затребуваність розробки підприємствами будівельної кераміки обумовлена необхідністю зниження виробничих витрат палива, утилізації відходів видобування відходів, що утворюються при видобуванні та збагаченні вугілля, а також вичерпанням родовищ якісної глинистої сировини, що використовується для потреб виробництва.

Технічна характеристика: Температура вигоряння летких речовин і продуктів їх піролізу,°С - 550 напівсухе пресування напівфабрикатів та їх випал за звичайним режимом за температур 970°С (для цегли) і 1030°С (для плитки).

Переваги перед аналогами: За рахунок залишкового вуглецю в підготовлених вуглевідходах, який виконує функцію паливного компонента мас, створюються умови для економії газового палива, який витрачається на випал напівфабрикатів (на 80 % від необхідного об'єму), що забезпечує суттєвий економічний ефект. З використанням підготовленої таким чином органо-мінеральної сировини в кількості 80-85% разом із 15-20% недефіцитних місцевих глин відпрацьовано технологію виробництва якісної фасадної кераміки (цегла, плитка) з властивостями, що задовольняють вимоги відповідних вітчизняних стандартів, гармонізованих з європейськими нормами. Розробка готова до впровадження.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
Розроблена технологія базується на принципах ресурсо- та енергозбереження і передбачає використання як основної сировини високовуглецевих відходів флотаційного збагачення пісного вугілля, які утворюються і накопичуються на збагачувальних підприємствах вугледобувних регіонів України. Особливістю розробленої технологи є застосування попереднього термічного оброблення вуглевідходів за температури вигоряння летких речовин і продуктів їх піролізу (=550°С). Такий технологічний прийом забезпечує контрольоване видалення надлишкового вуглецю з відходів до його остаточної кількості на рівні в середньому 3,5 мас. % і приводить до часткової термодеструкції глинистих мінералів, що перетворює вуглевідходи на маловуглецеву псевдоглинисту сировину з активованою мінеральною частиною. Технологія передбачає напівсухе пресування напівфабрикатів та їх випал за звичайним режимом за температур 970°С (для цегли) і 1030°С (для плитки).

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 3 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: