технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРОЕКТ "ЛЬОН КИЇВЩИНИ"


Призначення розробки: Розробник з України пропонує проект по вирощуванню та первинній переробці льону-довгунця з послідуючим виготовленням пряжі.

Рекомендована область застосування: Льонарство.

Переваги перед аналогами: 1. В Україні відсутнє виробництво льоноволокно і пряжі - продукції з натуральної відновлюваної сировини, яка затребувана на світовому ринку. 2. Проект відновить галузь льонарства та дасть результат для впровадження аналогічних проектів в інших п'яти регіонах України. 4. Льон-довгунець є культурою, яка вирощується на слабо родючих землях і невибаглива до вирощування, стійка до температурних перепадів погодних умов. 5. Льон-довгунець є відновлювальною сировиною аграрної діяльності, яка не шкодить навколишньому середовищу та сприяє самоочищенню забруднених територій. 6. При застосуванні сучасних технологій вирощування та збирання на сучасній сільськогосподарській техніці льон-довгунець дає високу врожайність. 7. Співпраця з науково-дослідними станціями і Академією аграрних наук України дадуть високі результати врожайності і якості сировини - льону. 8. Переробку льону планується проводити за рахунок альтернативного виду енергетики, що надасть можливість здешевити затрати і продукція для українського та світового ринку буде більш конкурентною. 9. Переробка льону-довгунця на високотехнологічному обладнанні дасть можливість отримати високоякісний натуральний продукт, який користується великим попитом на світовому ринку. 10. В ЄС можливим конкурентом може бути Франція, але в зв'язку з невеликими об'ємами вирощування льону конкуренція на світовому ринку практично відсутня і ринок незаповнений, тому лляна пряжа замінюється синтетичною ниткою. 11. По аналогічному проекту починає інтенсивно відновлювати галузь льонарства республіка Білорусь, але у них застаріле прядильне обладнання, тому пряжа виробництва Білорусі не відповідає європейським стандартам.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: - Відновлення вирощування льону-довгунця на невикористаних землях півночі Київської області, де традиційно вирощувався льон; - відновлення первинної переробки льону-довгунця на льоноволокно для виготовлення пряжі; - вирощування льону на забруднених територіях призведе до самоочищення території; - забезпечення робочими місцями населення, наповнення бюджету податками, розвиток інфраструктури районів півночі Київської області; - виготовлення пряжі з натуральної вітчизняної сировини - льону забезпечить підприємства легкої промисловості власною натуральною сировиною, імпортозаміщення та екпорту української продукції на світові ринки.

Опис розробки:
()
Підприємства по вирощуванню та переробці льону-довгунця працювали в Україні приблизно до кінця 90-х років минулого століття. На двох потужних льонокомбінатах (Житомирському та Рівненському) був налагоджений повний цикл від переробки трести до виготовлення готової продукції. Після розпаду СРСР вся галузь льонарства прийшла в занепад і поступово була знищена. В сучасному світі зростає тенденція до використання продукції, виготовленої з натуральної сировини замість синтетичних виробів. Лляна пряжа, з якої виготовляється тканина та інша продукція, вважаються одними з найбільш екологічних і затребуваних, а їх виробництво - одним з найбільш рентабельних і неризикованих видів діяльності. Льон-довгунець є відновлювальною сировиною від аграрної діяльності, яка не шкодить навколишньому середовищу. Розробник пропонує проект по відродженню занедбаної в Україні, традиційної для місцевості Полісся, галузі льонарства. Проект передбачає вирощування льону-довгунця, його первинну обробку та наступну переробку на пряжу на високотехнологічному обладнанні європейських виробників. У селі Феневичі Іванківського району є вільні незадіяні земельні ресурси (розпайовані землі в кількості 3000 га) сільськогосподарського призначення, де раніше вирощували льон. Вони можуть бути стартовим майданчиком для вирощування льону-довгунця. Завод первинної обробки і цеха по виготовленню пряжі бажано установити як найближче до сировинної бази, що дасть можливість зменшити транспортні витрати по доставці сировини - соломи на переробку. Це може бути територія бувшого Іванківського льонозаводу Київської області, який розташований в 18 км від с. Феневичі або територія іншого закинутого виробництва. Для першого етапу реалізації проекту по вирощуванню та збиранню льону необхідна сільськогосподарська техніка і посівний матеріал та мінеральні добрива, а також необхідні затрати на підготовку земель до посіву (викорчовування дерев на розпайованих і нерозпайованих землях). Для другого етапу реалізації проекту необхідно установити високотехнологічне обладнання виробництва країн Європейського Союзу по переробці льону на льоноволокно. Третій етап реалізації проекту передбачає виробництво пряжі, обладнання для якого є можливість отримати в лізинг в країнах Європейського Союзу. Після реалізації проекту по виробництву пряжі та нарощуванні фінансового потенціалу планується в подальшому виробництво трикотажного полотна, лляної тканини і виготовлення продукції з них. В процесі реалізації проекту передбачена співпраця з Академією аграрних наук України та науково-дослідницькою станцією луб'яних культур. Загалом проект потребує інвестицій у розмірі 20 млн. доларів США, з них на 2018 рік необхідні кошти в розмірі 5 млн. доларів США. Окупність проекту буде складати до 3 років.

Сертифiкат якостi

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: