технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИСОКОЕФЕКТИВНІ ГЕОМЕХАНІЧНІ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ПІДЗЕМНИХ ГЕОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ ШАХТ І РУДНИКІВ


Призначення розробки: Для підвищення ефективності функціонування підземних геотехнічних систем.

Рекомендована область застосування: Гірничодобувна галузь промисловості. Робота має широкомасштабне впровадження на вугільних, залізорудних, калійних, гіпсових шахтах та підземних об'єктах різного призначення України, Казахстану, Грузії та Латвії.

Переваги перед аналогами: Запропоновано близько 40 засобів контролю різних геомеханічних процесів і систем. Розроблено ряд приладів, новизна й оригінальність схемних рішень яких підтверджена 49 авторськими свідоцтвами і патентами. Апаратура випускається серійно.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Впровадження розроблених способів прогнозу та запобігання газодинамічних явищ дозволило в 1,5-2 рази знизити на шахтах їх загальну кількість. Поряд зі збереженням життя шахтарів отримано економічний ефект за рахунок зниження обсягу виплат за регресивними позивами потерпілим та членам їх родин, ліквідації наслідків газодинамічних явищ, підвищення в 1,7 рази темпів проведення підготовчих виробок і зниження обсягу втрат вуглевидобутку високонавантажених лав, що в сумі становить 428 млн грн. Фактичний економічний ефект від впровадження засобів та методик оцінки властивостей геоматеріалів та геомеханічного стану породних масивів у різних геотехнічних системах та в умовах лабораторних досліджень склав понад 204 млн грн.

Опис розробки:
()
Вирішена загальнодержавна проблема підвищення ефективності функціонування підземних геотехнічних систем шляхом створення та впровадження системи моніторингу геомеханічного стану споруд. Геомеханічний моніторинг, що містить у собі методи гірничої геофізики (ультразвуковий, електрометричний, сейсмічний, механоелектричний, сейсмоакустичний, електромагнітний, ударно-хвильовий та ін.), а також методи вивчення газоносності вугільних родовищ, вмісту метану та пилу у виробках, методи виявлення техногенних зон та науково-технічні засади розслідування й запобігання аварій на шахтах. Дозволяє: оперативно визначати фізико-механічні властивості гірських порід на зразках і в масиві; оцінювати напружено-деформований стан масиву гірських порід із виявленням параметрів аномальних зон (непружних деформацій, опорного та геостатичного тиску і т.д.), виявляти структурні неоднорідності масиву (карсти, тектонічні порушення, зони обводненості, межі поділу порід з різними фізичними властивостями і т.д.). Крім того, контролювати статичні й динамічні прояви гірського тиску (тиск у системі "кріплення-масив", газодинамічні явища і т.д.), вміст метану та пилу у виробках, прогнозувати можливі негативні процеси в підземній гірничодобувній геотехнічній системі.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 38 шт.
є патентів України -- 4 шт.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж техничної документації
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: