технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ВІДХОДІВ


Призначення розробки: Модуль реактора для газифікації відходів на основі паро-плазмових технологій с серцевиною заводів для переробки небезпечних відходів.

Рекомендована область застосування: Використовується в галузях де потрібна переробка відходів: донних мулів станцій аерації міських систем водоочищення, несортованих твердих побутових відходів (вони І небезпечними внаслідок ризику входження до їхнього складу хлорвмісних сполук, наприклад - поліхлорвінілових виробів), RDF, медичних відходів, прострочених пестицидів та інших хімічних засобів захисту рослин, окремих видів промислових відходів, тощо.

Переваги перед аналогами: Плазмові технології характеризуються найкращими екологічними показниками як за рівнем емісії в атмосферу небезпечних сполук (у першу чергу - діоксинів і фуранів), так і з точки зору запобігання забрудненню земної поверхні важкими металами (вони залишаються в розплавленій золі, а після її охолодження інкорпоруються в застиглій склоподібній масі, безпечній для довкілля - так званий процес вітрифікації). Високі екологічні показники притаманні установкам з використанням парової плазми на технологічному рівні - незалежно від досвіду роботи чи волі оператора.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Модуль проектується таким чином, щоб забезпечити його окупність за рахунок виробництва електричної енергії на основі продуктів газифікації вуглецевих сполук у складі відходів. Термін окупності заводу за нинішнього рівня "зелених тарифів" складе 3-4 роки, а його вартість - орієнтовно 50 млн. грн. при продуктивності до 4 тис. т/рік залежно від виду відходів. Невисокі вартісні показники заводу порівняно з західними розробками на основі плазмових технологій досягаються автоматично за рахунок низького рівня оплати працівників науково-технічної сфери в Україні.

Опис розробки:
()
В основу проекта реактора и завода в целом заложен принцип обеспечения гарантированной экологической безопасности процесса переработки отходов и одновременно достижения такого уровня энергетической эффективности технологии и стоимости установки, чтобы достичь ее окупаемости в течение нескольких лет. Это создает условия для коммерциализации проблемы переработки опасных отходов в Украине. В основе технологии - использование плазмы водяного пары и кислорода в качестве дополнительного источника тепловой энергии в объеме реактора и реагентов в процессе газификВ основу проекту реактора та заводу в цілому закладений принцип забезпечення гарантованої екологічної безпеки процесу переробки відходів та одночасно досягнення такого рівня енергетичної ефективності технології та вартості установки, щоб досягти її окупності протягом кількох років. Це створює умови для комерціалізації проблеми переробки небезпечних відходів в Україні. В основі технології - використання плазми водяної пари та кисню як додаткового джерела теплової енергії в об'ємі реакторі та реагентів у процесі газифікації вуглеводневої складової відходів. У результаті утворюється горючий синтез-газ nCO + mH2 з невеликою домішкою СО2 та Н2О. Останні сприяють оптимальній роботі газодизельної електростанції, яка використовується для самозабезпечення електричною енергією заводу та для її передачі зовнішнім споживачам. Крім того, виробляється значна кількість теплової енергії, яка може бути використаною за умови наявності близько розташованих споживачів. ации углеводородного составляющей отходов. В результате образуется горючий синтез-газ nCO + mH2 с небольшой примесью СО2 и Н2О. Последние способствуют оптимальной работе газодизельной электростанции, используется для самообеспечения электрической энергией завода и для ее передачи внешним потребителям. Кроме того, производится значительное количество тепловой энергии, которая может быть использована при наличии близко расположенных потребителей.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: