технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УСТАНОВКА ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ ЛІГАТУР І РАФІНУВАННЯ МЕТАЛЕВИХ РОЗПЛАВІВ


Призначення розробки: Сутність технологічних процесів ЕМКГ, - «електромагнітне керування гравітацією», – полягає в зміні гравітаційної й гідродинамічної обстановки у ванні електропровідної рідини шляхом впливу на неї схрещених магнітного й електричного полів. У рідині, наприклад, у розплаві, створюють електромагнітне обважнення або полегшення, які алгебраїчно складаються із прискоренням сили ваги.

Рекомендована область застосування: Металургія. Області застосування ЕМКГ: · створення в розплаві організованих потоків і контурів циркуляції для інтенсивного перемішування; · звільнення шлакових розплавів від металевих часток (корольків і скрапу); · уведення легких присадок у розплави з більшою щільністю (наприклад, магнію у феросиліцій); · інтенсифікація процесів дегазації й звільнення металевих розплавів від неметалічних часток; · інтенсифікація процесів рафінування розплавів.

Технічна характеристика: Опис розробки: 1 – ківш-реактор 3 м3; 2 – полюс електромагніта; 3 – боковина електромагніта; 4 – обмотка збудження; 5 – шини для підведення струму; 6 – фундаментний болт; 7 – магнітопровід; 8 – електрод графітований; 9 – електродотримач; 10 – активна зона (обмежена магнітом); 11 – міксерна зона (не обмежена)

Переваги перед аналогами: Робота установок, що реалізують ЕМКГ, може здійснюватися як у періодичному, так і в безперервному режимі.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: При одержанні кремнемагнійових лігатур зі зливкового магнію й рідкого феросиліцію на Стаханівському заводі феросплавів витягання магнію в лігатуру склало в середньому 80%, тоді як при традиційних способах у сплав витягається 40-60%. Розроблювачі пропонують удосконалення процесу для стабільного витягання магнію 90% і готові до співробітництва з потенційними користувачами ЕМКГ.

Опис розробки:
()
Устаткування для реалізації технології ЕМКГ містить робочий простір, електромагніт, джерело електроживлення й пристрої електрокомутації. ЕМКГ може бути реалізоване як на змінному, так і на постійному струмі. Більш доцільне застосування постійного струму. Робота установок, що реалізують ЕМКГ, може здійснюватися як у періодичному, так і в безперервному режимі. Ємність робочого простору, у якому використовують ЕМКГ, довільна й вибирається на задану продуктивність. Металоконструкцію робочого простору виконують із неферомагнітного матеріалу. Установки працюють на принципі кондукційного електромагнітного насоса. Струм в оброблювані розплави вводять або контактними елементами (наприклад, графітовими) або безконтактним способом через електричну дугу.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: