технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ АЛМАЗОПОДІБНИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ПОКРИТТІВ


Призначення розробки: - Підвищення довговічності деталей машин і механізмів; - збільшення зносостійкості засобів контролю геометричних розмірів; - захист робочих поверхонь ливарних форм і штампів, які використовуються для формування виробів з пластмас; - відновлення розмірів робочих поверхонь зношених прецизійних пар тертя; - підвищення біосумісності імплантатів, що використовуються в травматології та ортопедії, кардіохірургії.

Рекомендована область застосування: Машинобудування, інструментальна промисловість, медицина.

Технічна характеристика: Параметри процесу осадження плівок алмазоподібного вуглецю: - середня споживана потужність: 25 кВт/год; - максимальний розмір напилюваного виробу: 200-200-300 куб.мм; - середнє завантаження в одному процесі: 6-50 шт.; - собівартість одного процесу: 60-100 у.о.; - тривалість тех. процесу: 1,5-3,5 ч.; - температура осадження: 30-90 °C. Характеристики алмазоподібних вуглецевих покриттів: - товщина: 0,05-5,0 мкм; - мікротвердість: 30-85 ГПа; - термостійкість: 350-400 °C.

Переваги перед аналогами: Дані покриття володіють унікальними механічними, хімічними і термічними характеристиками. Поєднання низького коефіцієнта тертя і високої зносостійкості дозволяє багаторазово підвищити довговічність прецизійних пар тертя вузлів машин і механізмів. Металеві імплантати з алмазоподібними покриттями демонструють високу біосумісність. Вони на відміну від інших покриттів не викликають коагуляцію крові, служать ефективним бар'єром, що запобігає дифузії іонів металів, і можуть ефективно використовуватися для покриттів імплантатів, що контактують з кістковими і м'якими тканинами організму.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Збільшення терміну служби виробів в 1,5-5 разів.

Опис розробки:
()
Технологія отримання алмазоподібних вуглецевих покриттів полягає в використанні методу імпульсного катодно-дугового розряду в вакуумі і конденсації високошвидкісних потоків плазми вуглецю і базується на застосуванні імпульсних генераторів вуглецевої плазми з графітовими електродами. Високі енергії і ступінь іонізації плазмового потоку забезпечують хорошу адгезію покриття, що наноситься, до матеріалу ливарних форм. Застосування алмазоподібних вуглецевих покриттів дозволяє поліпшити експлуатаційні характеристики ливарних форм і тим самим знизити відсоток бракованих виробів, підвищити робочий ресурс ливарного обладнання, а також замінити дорогі, енергоємні і екологічно шкідливі гальванохімічні процеси, які традиційно використовуються при нанесенні покриттів з хрому для захисту ливарних форм.

Відомості про новизну розробки:
є патентів інших країн -- 3 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж техничної документації
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Білорусія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: