технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА БІОРОЗПАДАЮЧИХ ПЛАСТИКІВ.


Рекомендована область застосування: Медицина - хірургічні елементи, біоімплантанти, матрікси функціонуючих клітин для клітинної й тканинної терапії (реконструкція м'яких і твердих тканин і ушкоджених органів в ортопедії, стоматології, урології), біосумісні внутрісудинні протези (стенти) у кардіохірургії. Предмети гігієни й санітарії - неткані матеріали, одноразові вироби. Фармакологія - довгострокові лікарські системи з контрольованим виходом препаратів. Сільське господарство - полімерні покриття, упакування добрив і пестицидів для адресної доставки, скорочення розсіювання й акумуляції ксенобіотиків у біосфері. Харчова легка промисловість, комунальне господарство.

Переваги перед аналогами: Переваги: - комплексний підхід до рішення науково-технічної проблеми, мета - якої створення нової галузі виробництва біопластиків з високими споживчими властивостями й високим експортним потенціалом; - сформований колектив дослідників і фахівців різного профілю (біофізиків, мікробіологів, біотехнологів, матеріалознавців, інженерів і медиків); - наявність власної колекції високопродуктивних штамів-продуцентів, здатних синтезувати ПГА різної структури, реалізовані від лабораторного до досвідченого рівнів на різних субстратах; - можливість синтезу полімерів різного складу зі зміненими властивостями без істотної зміни параметрів технологічного процесу й застосування дорогих середовищ; - можливість синтезу полімерів різної вартості для ряду застосувань за рахунок сировини різного походження - від моновуглецевих субстратів до відходів виробництв (СО2, цукру й органічні кислоти цукровміщюючі субстрати, водень різного походження, включаючи продукти переробки низькосортного бурого вугілля); - наявність розроблених технологій переробки полімерів у спеціальну продукцію; - стандартні результати біомедицинських досліджень, що підтверджують білогічну безпеку й відповідність одержуваних біопластиків вимогам медицини.

Опис розробки:
()
Розроблено й реалізований ефективний біотехнологічний спосіб одержання термопластичних біодеградуємих лінійних поліефірів полігідроксиалканоатів (ПГА) з - використанням авторських мікробних штамів роду Ralstonіa, що характеризується можливістю синтезу полімерів різної хімічної структури й складу з використанням різноманітних субстратів. Мікробіологічний процес одержання полімерів полягає в культивіруванні штаму-продуцента в рідині поживного середовища при постійній аерації стерильним повітрям і перемішуванні в специфічному режимі при надлишку вуглецевого субстрату й незбалансованому росту, коли процес основних (азотовмісних) клітинних макромолекул обмежено яким-небудь компонентом субстрату. ПГА по ряду фізико-хімічних властивостей подібні з не що не дозволяють руйнуватися в природному середовищі синтнтичним полімерами (поліпропіленом, поліэтиленом). Крім термопластичності ПГА володіють актиоксидантними властивостями, біоруйнівні й біосумістні. У результаті впровадження процесу з'являється спеціальна можливість без значних змін існуючої технології й устаткування організувати одержання полімерів різної вартості з використанням нових типів сировини, включаючи промислові відходи в регіонах, що мають різний енергетичний і сировинний потенціал. В цілому технологія дозволяє робити біорозпадні пластики істотно дешевше (3-5 $/г), чим по застосованими у цей час технологіям а також синтезувати полімери (гомополімер гідроксимасляної кислоти й сополімер гідроксибутирата й гідроксивалерата з різним співвідношенням монометрів) на різній сировині. Закордонний ринок пропонує два види полімерів цього класу: полігідроксибутират і сополімери гідроксибутирата. ПГА має 100% ступінь очищення й вартість 3-5$ за один грам, а полігідроксибутират і сополімери гідроксибутирата мають до 5% домішок і вартість 10-12$ за один грам. При обсязі виробництва біопластиків 100 т/рік, орієнтовний виторг 300 млн. $/рік.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Створення спільного підприємства

Фотодоповнення

Країна Росія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: