технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ЛАЗЕРНОГО ЗМІЦНЕННЯ


Призначення розробки: Білоруський інститут розробив технологію лазерної термообробки металевих деталей для зміцнення їх поверхні і підвищення довговічності.

Рекомендована область застосування: Машинобудування, інструментальне виробництво.

Переваги перед аналогами: Висока локальність зміцнення (що дає значну економію); відсутність необхідності застосування охолоджуючих середовищ; можливість використання в якості фінішної операції внаслідок відсутності небезпеки жолоблення; великі можливості автоматизації процесу.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Лазерна термообробка заснована на використанні тепла, що генерується на поверхні матеріалу при поглинанні їм лазерного променя. Лазерна технологія зміцнення може бути застосована до досить широкої номенклатури деталей. Технологія лазерного гарту деталей підвіски (кронштейни, вушка) заднього моста автомобіля МАЗ-6422 дозволяє підвищити їх довговічність в 3 рази. Стосовно до деталей типу «вал-золотник» твердість на робочих шийках становить 60 од. HRC при загальній твердості всієї деталі 40 од. HRC. Перспективно використання лазерного зміцнення в інструментальному виробництві. Так, зміцнення ріжучого і холодновисадочного інструменту, деталей пресоштампового оснащення дозволяє підвищити їх стійкість в 3-5 і більше разів. Розроблено процес легування кувальних штампів зі сталі 5ХНМ, довговічність яких при цьому зростає в 3-4 рази. Метод лазерного легування дозволяє отримувати на сталях і титанових сплавах шари з твердістю 68-70 од. HRC, а на сплавах алюмінію - шари з твердістю до 25-30 од. HRC. Ефективно для таких деталей як ножі кормозбиральних машин, різці гірничопрохідницьких комбайнів та ін.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Білорусія

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: