технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕПЛОУТИЛІЗАТОР ДЛЯ НИЗЬКОПОТЕНЦІЙНИХ ТЕПЛОВИХ ВИКИДІВ


Призначення розробки: Розробка призначена для підвищення ефективності виробництв, що характеризуються значним споживанням теплової енергії, на підставі утилізації теплоти вторинних енергоресурсів (ВЕР) та зниження шкідливих викидів в навколишнє середовище.

Рекомендована область застосування: Підприємства харчової промисловості, ресторанний бізнес, тепличні господарства.

Переваги перед аналогами: На даний час дослідження та конструювання концентрувалися на теплоутилізаторах для середньопотенційних та високопотенційних джерел. Завдяки проведеним науково-технічним розробкам визначені умови для ефективного акумулювання низькопотенційних теплових викидів та доцільні принципи конструювання теплообмінника.

Стадія завершеності розробки: Розроблено робочу документацію

Опис розробки:
()
Джерела низькопотенційної теплоти характеризуються колосальними енергетичними ресурсами, тому використання (утилізація) теплової енергії, що викидається, є важливою практичною задачею. Ефективна утилізація низькопотенційної теплоти відпрацьованих газів, що утворюється на підприємствах харчової промисловості, зокрема підприємствах ресторанного бізнесу, пекарнях і коптильнях, можлива при використанні теплообмінника з насадкою, що містить гранульований матеріал. Українська академія розробила проект створення промислового теплообмінника-регенератора для утилізації теплоти, що утворюється на теплонавантажених підприємствах з низькопотенційними викидами теплоти, зокрема харчових підприємствах. Даний теплообмінник містить канал, в який завантажується гранульований матеріал, що послідовно нагрівається газовим потоком від джерела теплових викидів та охолоджується повітрям. Теплоту повітря передбачається використовувати в залежності від потреб для обігріву приміщень, підігріву технічної води та ін. Тепловим акумулятором відпрацьованих газів може служити будь-який твердий наповнювач із високою питомою теплоємністю (кам'яна галька, керамічні судини, керамзит).

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: