технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ІННОВАЦІЙНА ПРОДУКЦІЯ З ЛІСОСІЧНИХ ВІДХОДІВ


Призначення розробки: Український університет розробив технологію для використання лісосічних відходів та виготовлення з них нового деревинно-композиційного матеріалу.

Рекомендована область застосування: Деревообробна промисловість, будівництво.

Переваги перед аналогами: Відомий конструкційний матеріал - плити OSB (Oriented Strand Board), що характеризується багатоопераційним та енергоємним технологічним процесом виготовлення, має щільність і механічні характеристики (границя міцності при статичному згинанні та модуль пружності) менші відповідно на 25 і 77 % за аналогічні показники запропонованого нового деревинно-композиційного матеріалу із розчавлених гілок.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Техніко-економічний ефект: Новий деревинно-композиційний матеріал може замінити плити OSB у будівництві, а використання відходів лісосіки - гілок, які сьогодні спалюються, покращить екологічний стан лісосіків.

Опис розробки:
()
Значну частину відходів лісозаготівель займає гілля, що не використовується у виготовленні плитних матеріалів і палива внаслідок великого вмісту кори. Український університет розробив та пропонує до впровадження технологію раціонального використання гілок як деревного компонента для деревинно-плитних матеріалів методом їх плющення, що дає змогу зберегти природну міцність волокон. Сировиною для виготовлення матеріалу є гілки деревини тополі діаметром від 13 до 32 мм, які в результаті розчавлення утворюють плетиво з елементами товщиною 6-10 мм і після осмолення фенолформальдегідною смолою стають основою тришарового пресованого матеріалу із середньою щільністю 640-800 кг/м3. Границя міцності при статичному згинанні становить 30-37,5 МПа, модуль пружності - 7000-10000 МПа.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: