технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

БРИКЕТУВАННЯ НЕКОНДИЦІЙНОГО ВУГІЛЛЯ, ДРІБНОГО ТОРФУ ТА ІНШИХ ВІДХОДІВ - АЛЬТЕРНАТИВА ПРИРОДНОМУ ГАЗУ АБО МАЗУТУ ДЛЯ ПОБУТОВИХ КОМУНАЛЬНИХ ТА ПРОМИСЛОВИХ СПОЖИВА


Призначення розробки: Розроблена технологія призначена для брикетування твердого палива (вугілля, торфу тощо).

Рекомендована область застосування: Опалення об’єктів енергетики, промисловості та житлово-комунального господарства тепловою потужністю від 5 до 1000 кВт.

Технічна характеристика: Розроблені лінії брикетування розраховані на виробництво від 1 до 15 т брикету за годину.

Переваги перед аналогами: Технологія адаптована до використання вітчизняної сировини та відповідає сучасним вимогам екологічної безпеки. Впровадження технології дозволить збільшити ККД теплогенерації на 30-40 % у порівнянні з традиційними технологіями спалювання.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: - Зменшення використання природного газу в Україні для опалювання та вироблення теплової енергії в енергетиці, промисловості, житлово-комунальному господарстві на 25-30%; - зниження собівартості теплової енергії до 800 грн. за 1 Гкал.; - мінімізація викидів шкідливих речовин в атмосферу під час спалювання палива. Економічна ефективність застосування технології брикетування некондиційних відходів твердого палива для конкретного об’єкту розраховується в процесі виконання ТЕО (ТЕР).

Опис розробки:
()
В Україні основний об’єм вугілля видобувається комбайнами. Це призводить до того, що більше 35 % вугілля являє собою дрібну фракцію розмірами менше 5 мм. Найбільш поширена технологія розробки торф’яних покладів фрезеруванням приводить до того, що основна частина об’єму також складає дрібна фракція. Побутові та промислові твердопаливні котли розраховані на ефективне спалювання палива розміром від 20 до 60 мм, вміст штибу та пилу допускається не більше 10%. Паливо меншего розміру горить неефективно, що призводить до зниження ККД до 50% і збільшення забруднення навколишнього середовища твердими відходами, пилом, шкідливіми викидами в атмосферу СО2 та NОх. Український університет розробив технологію брикетування відходів вугілля, торфу, лігніну або інших відходів, яка дозволить забезпечити побутові та комунальні котельні якісним паливом. Технологія пройшла промислову адаптацію на підприємствах України та СНД. Технологія брикетування твердого палива впроваджується шляхом виконання проекту на будівництво нових промислових об’єктів, або модернізації (реконструкції) діючих об’єктів. Впровадження технології брикетування окупається за 1-2 роки.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: