технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

РОЗПОДІЛЕНІ СИСТЕМИ ЗБОРУ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ДАНИХ НА БАЗІ ВІРТУАЛЬНИХ ІР-МОДУЛІВ


Призначення розробки: Для побудови розподілених багатоканальних мікроконтролерних систем збору та обробки вимірювальної інформації на основі мереж віртуальних вимірювальних модулів з підтримкою ІР-протоколу

Рекомендована область застосування: Підприємства-розробники засобів промислової автоматизації, інформаційно-вимірювального обладнання, випробувальних та стендових систем, промислових систем контролю та дефектоскопії, медичного обладнання.

Переваги перед аналогами: В Україні не виробляються мікроконтролерні СоАР/CoRE-сумісні Ethernet-модулі збору даних. Тому рівень результатів відповідає світовому рівню відомих виробників засобів збору даних та керування- AdLink, Advantech, ICP-Electronics, ICOP-Technology, ICP-DAS.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Впровадження результатів роботи дозволить зменшити вартість, масогабаритні параметри та енергоспоживання систем віддаленого спостереження та керування, досягти зменшення витрат на налаштування, конфігурування, калібровку, що складають біля 20% витрат при розробці та впровадженні інформаційно-керуючих систем. Впровадження результатів роботи для побудови інформаційно-вимірювальних систем моніторингу та керування з віддаленим доступом на базі мікроконтролерних Ethernet-технологій замість комп'ютерів широкого призначення дозволить в 5-7 разів зменшити вартість обладнання та суттєво (в 6-8 разів) зменшити енергоспоживання та габарити пристроїв. Використання розробок для навчальних робочих місць замість серійних модулів збору інформації дозволить в 2-3 рази зменшити вартість лабораторних робочих місць та значно спростить створення лабораторій з віддаленим доступом до реального обладнання для дистанційного навчання.

Опис розробки:
()
Запропоновано підхід до побудови систем збору та обробки експериментальних даних як багаторівневої мережі віртуальних вимірювальних модулів. Запропоновано концепцію віртуального вимірювального модуля як узагальнення поняття інтелектуального сенсора та модуля інформаційного обміну. Віртуальний ІР-модуль побудовано як мережу фізичних інформаційних блоків одержання даних з гнучким конфігуруванням та підтримкою ІР-протоколу для зовнішньої мережі. Розроблено апаратне і програмне забезпечення мережевих інтелектуальних модулів збору даних на основі мікроконтролерних засобів Texas Instruments та Silicon Laboratories. Розроблено апаратне та програмне забезпечення обробки вимірювальної інформації в середовищі операційних систем реального часу FreeRTOS та KeilRTX. Реалізовано функціонування віртуальних модулів в режимі розподілу часу для зменшення апаратних затрат та вартості системи. Забезпечена підтримка гнучкого програмного конфігурування багатоканальних логічних сенсорів на основі спеціалізованого Web-сервісу CoAP/CoRE. Отримано нові технічні рішення та створено апаратно-програмні засоби для побудови мікроконтролерних віртуальних мережевих вимірювальних модулів для збору та обробки експериментальної інформації з підтримкою динамічного конфігурування та функціонування на основі вбудованих операційних систем реального часу, спеціалізованих Web-протоколів CoAP та Web-сервісів CoRE, віддаленого Інтернетдоступу на основі вбудованих технологій та систем збору даних на їх основі.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 4 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: