технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

АЛЮМІНІЄВІ ТЕПЛОВІ ТРУБИ З РІЗЬБОВОЮ КАПІЛЯРНОЮ СТРУКТУРОЮ


Призначення розробки: Для охолодження світлодіодних освітлювальних приладів.

Рекомендована область застосування: Світлотехніка, електроніка, приладобудування, промислова теплотехніка, альтернативна енергетика.

Технічна характеристика: Максимальна довжина експериментальних зразків теплових труб (ТТ) 830 мм, діаметр 12 мм, теплоносії - хладон 141b, ізобутан та н-пентан. Теплові труби характеризуються відносно невеликою масою: маса ТТ з хладоном 141b з товщиною стінки 1 мм становила 89,1 г., з товщиною стінки 1,5 мм - 108, 9 г, ТТ з ізобутаном з товщиною стінки 1,5 мм - 108, 2 г., ТТ з н-пентаном з товщиною стінки 2 мм - 135,9 г.

Переваги перед аналогами: Отримані результати відповідають світовому рівню. Розроблені алюмінієві теплові труби (ТТ) з різьбовою капілярною структурою у 3,28 разів легші, ніж аналогічні мідні ТТ з металоволокнистою капілярною структурою, що зменшує масу освітлювального приладу з п'ятьма ТТ на 1,24-1,55 кг та знижує його вартість за рахунок використання більш легкого матеріалу та спрощення капілярної структури.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Потенційний обсяг економії електроенергії при впровадженні, наприклад, 1000 одиниць світлодіодних люстр з п`ятьма ріжками з алюмінієвими ТТ з такими світлодіодними модулями, складатиме 1 млн. 642 тис. 500 кВтoгод на рік за рахунок того, що світлодіодний освітлювальний прилад при випромінювання однакового світлового потоку споживає 120 Вт електроенергії, що в 5-10 разів менше, ніж при використанні ламп розжарювання (600-1200 Вт).

Опис розробки:
()
Вперше розроблено та досліджено нові конструктивно-технологічні рішення зі створення гравітаційних алюмінієвих теплових труб з різьбовою капілярною структурою, яка виконана у вигляді метричної різьби на внутрішній поверхні корпусу теплової труби в зоні випаровування. Такі теплові труби, на відміну від існуючих алюмінієвих теплових труб з омега-подібними канавками, більш технологічні у виробництві, що дозволяє виготовляти їх в умовах існуючих невеликих вітчизняних підприємств, здешевлює їх виробництво та підвищує конкурентоздатність.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 4 шт.
є патентів інших країн -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: