технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ГАЗОРОЗРЯДНА ЕЛЕКТРОННА ГАРМАТА ДЛЯ ІМПУЛЬСНОГО НАНЕСЕННЯ БАГАТОКОМПОНЕНТНИХ ТА ХІМІЧНО-СКЛАДНИХ ПОКРИТТІВ


Призначення розробки: Для нанесення високоякісних теплозахисних покриттів.

Рекомендована область застосування: Машинобудування, приладобудування.

Переваги перед аналогами: Отримані результати відповідають світовому рівню, а використання імпульсних електронних гармат високовольтного тліючого розряду для нанесення теплозахисних покриттів у реактивному газовому середовищі не має аналогів у світовій практиці.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Техніко-економічний ефект: Застосування розроблених пристроїв дозволяє значно знизити собівартість та підвищити якість виробів за рахунок: - підвищення стехіометрії теплозахисних покриттів на 25-30% та, відповідно, їх якості; - зменшення вартості імпульсного електронно-променевого обладнання на 20-25%.

Опис розробки:
()
Розроблено нову потужну газорозрядну гармату тріодного типу та системи керування її параметрами в імпульсному режимі роботи з використанням допоміжного низьковольтного розряду. В результаті теоретичного аналізу та моделювання фізичних процесів в високовольтному газовому розряді з холодним катодом показана можливість отримання імпульсного електронного пучка загальною потужністю десятки кВт при питомій потужності 100000-1000000 Вт/см2. Розроблені фізико-математичні моделі та проведено комплексне моделювання самоузгодженої електронно-іонної оптики тріодної електродної системи високовольтного розряду та системи електромагнітного транспортування імпульсного електронного пучка через еквіпотенціальний канал із розрядного проміжку з низьким вакуумом в технологічний об'єм з високим вакуумом. Визначено можливість формування імпульсного електронного пучка з поперечним розміром в кілька міліметрів та проведення його із розрядного проміжку в технологічний об'єм при перепаді тиску на 2-3 порядки. За результатами проведених досліджень розроблена конструкція газорозрядної електронної гармати тріодного типу потужністю 30 кВт. Розроблено також систему автоматичного керування струмом розряду газорозрядної гармати та систему амплітудно-частотної модуляції електронного пучка. Час регулювання струму розряду зміною тиску в розрядному проміжку не перевищує одиниць секунд, частота модуляції пучка забезпечується в діапазоні десятків-сотень Гц.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: