технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХНІ ЛЕГКИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СПЛАВІВ УЛЬТРАЗВУКОВОЮ ОБРОБКОЮ


Призначення розробки: Для модифікації поверхневих шарів легких конструкційних сплавів ультразвуковою ударною обробкою (УЗУО) та впровадження нетрадиційних атермічних способів зміцнення в інженерію металевих поверхонь для підвищення фізико-механічних характеристик виробів і конструкцій, що застосовуються у різних галузях виробництва.

Рекомендована область застосування: Біомедична інженерія, авіа- і автомобілебудування та інші галузі машинобудування для збільшення експлуатаційного ресурсу деталей, вузлів і виробів із легких конструкційних сплавів і конструкцій загалом.

Переваги перед аналогами: Не має аналогів у світовій практиці інженерії поверхні. - Більш ефективне (порівняно з традиційною термомеханічною обробкою) зміцнення поверхні деталі за рахунок низькотемпературної механічної наноструктуризації в умовах квазігідростатичного стиснення. - Збільшення товщини модифікованого шару і мікротвердості (до 500 %) поверхні виробів застосуванням УЗУО в рідкому азоті. - Покращення адгезійного зв'язку між твердими покриттями (осадженими хімічними або фізичними методами) і підкладкою завдяки попередньому зміцненню УЗУО. - Підвищення строку служби медичних виробів (титанових кульшових імплантатів) за рахунок нанесення методом УЗУО регулярного біоміметичного рельєфу поверхні - сітки циліндричних заглиблень

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Опис розробки:
()
Одержані принципово нові наукові знання щодо фізико-матеріалознавчих основ та закономірностей зміцнення поверхневих шарів легких конструкційних сплавів шляхом ультразвукової ударної обробки (УЗУО) за кріогенних температур. Ці закономірності обумовлюються пригніченням процесів динамічного повернення та динамічної рекристалізації, а також ефекту анігіляції дислокацій під дією фактору глибокого охолодження. Доведено можливість формування нітридних сполук в приповерхневих шарах за рахунок явища механодинамічної дифузії атомів азоту із зовнішнього середовища в процесі кріодеформації. Відмінною рисою отриманих результатів від вітчизняних та зарубіжних аналогів є поверхнева обробка матеріалу за кріогенних температур в умовах гідростатичного стиснення замість добре відомих методів кріодеформації всього об'єму матеріалу.

Відомості про новизну розробки:
є авторських свідоцтв -- 4 шт.
є патентів України -- 20 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: