технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ МОРСЬКИХ ПОКЛАДІВ ПРИРОДНИХ ГАЗОВИХ ГІДРАТІВ


Призначення розробки: Розробка покладів газових гідратів передбачає виокремлення та вилучення безпосередньо газогідрату без витрати в загальному балансі енергії на його плавлення. Цільовим продуктом технології буде газовий гідрат, придатний до транспортування і зберігання.

Рекомендована область застосування: Нафтогазовидобувні компанії, які спеціалізуються на розробці морських родовищ вуглеводнів.

Переваги перед аналогами: 1. Пропонується технологія розробки покладів нетрадиційних вуглеводів. 2. Впровадження технології дозволить значно збільшити видобувні запаси природного газу. 3. Технологія на всіх етапах передбачає використання альтернативних джерел енергії (морської води, продуктивного пласта, сонця, енергії дисипативних процесів гідро руйнування).

Стадія завершеності розробки: Розроблено робочу документацію

Опис розробки:
()
За попередніми оцінками загальні об'єми метану, накопичені в природних гідратах Світового океану, оцінюються від 3000 до 7000 трлн м3. Однак на сьогодні не існує ефективного з технологічної та економічної точок зору способу розробки покладів газових гідратів. Відомі методи передбачають використання традиційних засобів і рішень видобутку флюїду після дисоціації газогідрату в місці залягання. Однак дисоціація є ендотермічним процесом, а сам гідрат часто виконує функцію скелету осадової породи і крім того володіє рядом властивостей, які не сприяють застосуванню традиційних підходів до їх вилучення. Українські науковці розробили спосіб, що передбачає виокремлення та вилучення безпосередньо газогідрату без витрати в загальному балансі енергії на його плавлення, але здійснення низки фазових перетворень в процесі видобутку шляхом цілеспрямованого керування процесами на основі врахування фізичних властивостей і особливостей складної взаємодії компонентів пластової системи та засобів породоруйнування.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 4 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: