технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВІДНОВЛЕННЯ ДЕТАЛЕЙ СИЛОВИХ АГРЕГАТІВ МАШИН І МЕХАНІЗМІВ


Призначення розробки: Технологія забезпечує ефективне відновлення валів автотракторної техніки, компресорів, силових установок локомотивів, газокомпресорних станцій, а також плунжерів, золотників, посадочних місць підшипників гальмівних барабанів, тощо.

Рекомендована область застосування: Транспорт, комунальна служба, енергетика, сільськогосподарські машини, переробна промисловість тощо.

Переваги перед аналогами: Перевагою даної технології перед іншими, зокрема, перед розповсюдженою технологією наплавлення, є порівняно низька температура поверхні відновлюваної деталі в процесі виконання роботи (не вище 150°С), що запобігає виникненню термічних напружень, деформації виробу, зміні його лінійних розмірів, появі скритих дефектів, типу тріщин. Технологія дає можливість проведення багатократного відновлення одного і того ж виробу, що зумовлене збереженням конструкційної міцності та геометрії виробу після одно- та кількакратного відновлення. Електродний матеріал, що використовується для формування зносостійкого покриття - оригінальний, захищений патентом, порошковий дріт, дешевший від закордонних аналогів у 3-4 рази, виготовляється в Україні.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: Робочий ресурс реставрованих за даною технологією деталей не нижчий, ніж ресурс нових, а часто перевищує його у 1,5-2 рази.

Опис розробки:
()
Технологія передбачає напилення на поверхню деталі розплавленого електродного матеріалу напрямленим струменем стисненого повітря. Процес здійснюється за допомогою спеціального електрометалізатора, оснащеного оригінальними розпилювальними головками. Дослідно-промислова перевірка на підприємстві показала, що розроблені покриття забезпечують ефективний захист штоків гідроциліндрів від абразивного зношування та є альтернативою екологічно небезпечному процесу гальванічного хромування. Для промислової реалізації технології розробник на власному науково-впроваджувальному підприємстві також розробив комплекс обладнання, що дає змогу реставрувати розподільчі вали автотранспорту та колінчасті вали довжиною до 2 метрів і вагою до 150 кілограм.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 3 шт.

Результати дослiджень
Забезпечує отримання стабільних результ

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: