технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УСТАНОВКА ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ТА ЗАГОСТРЕННЯ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ГРУНТООБРОБНИХ МАШИН


Призначення розробки: Розроблені нові технологічні процеси та оригінальне обладнання для відновлення та зміцнення робочих органів вітчизняних та імпортних грунтообробних машин і інших деталей сільськогосподарської техніки з використанням електроконтактного способу для одночасного загострення та зміцнення робочих органів (лезових частин лемешів плугів, культиваторних лап та зубчастих дисків важких борін).

Рекомендована область застосування: Сільськогосподарські підприємства.

Технічна характеристика: Ресурс відновлених деталей відносно нових зарубіжних (вітчизняних), %: лемешів - 80-100 (100-200); лап культиваторів - 70-100 (100-150); диків важких борін - 80-100 (100-180). Собівартість відновленої деталі відносно нової, %: лемеша - 40-70; лапки культиватора - 50-70; диска важкої борони - 30-60.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Техніко-економічний ефект: Продуктивність установки дозволяє обробляти на годину до 20 лемешів або 30 ремонтних вставок до культиваторів. Вартість відновлених робочих органів не перевищує 70% від нових деталей зарубіжного виробництва. Термін окупності капітальних витрат при програмі відновлення 20 комплектів робочих органів до плуга "Lemken", "Kverneland", "Rabewerk" і т.п. (леміш плуга, леміш передплужника, долото, польова дошка) становить близько одного року. Економічний ефект від впровадження технології при програмі відновлення 50 таких комплектів в рік становить близько 120 тис. грн.

Опис розробки:
()
Суть способу полягає в обробці за допомогою дугового процесу поверхні леза робочого органу диском-електродом, що обертається, в рідинному середовищі. При цьому на високовуглецевих сталях без витрат спеціальних зміцнюючих матеріалів отримуємо твердий шар товщиною від 1 до 4 мм. Твердість поверхонь робочих органів після зміцнення в межах від 58 HRC до 62 HRC. Такий робочий орган має достатньо високі показники зносостійкості і відповідає вимогам до самозагострення. Послідовність виконання основних технологічних операцій повинна бути наступною: - формування геометричних розмірів робочого органу; - електроконтактне зміцнення з одночасним загостренням лемешів плугів, носків лемешів та лемешів передплужників; - точкове електродугове наплавлення. Для польових дощок проводиться лише операція точкового електродугового наплавлення спеціальними електродами. При відновленні лап культиваторів операція приварювання ремонтних вставок до остова проводиться після операції їх загострення та зміцнення електроконтактним методом.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: