технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ДЕКОРАТИВНІ БЕЗСВИНЦЕВІ СИЛІКАТНІ ЕМАЛІ ДЛЯ ХУДОЖНІХ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ


Призначення розробки: Розроблено склади та технології нанесення широкої гами легкоплавких емалей для міді та срібла (золота), які в своєму складі не містять токсичних сполук свинцю і мають високі декоративні показники.

Рекомендована область застосування: Ювелірна промисловість.

Переваги перед аналогами: В Україні художні емалі не виготовляються, тому вітчизняні виробники змушені використовувати високовартісні матеріали закордонного виробництва. До того ж їх різний хімічний склад має наслідком різні температури нанесення таких емалей, що значно ускладнює технологію отримання готового виробу. Ринок ювелірних і художніх емалей представлений російськими, французькими й американськими виробниками. Усі відомі склади ювелірних і художніх емалей містять дорогі компоненти і токсичні сполуки свинцю, які дають змогу отримати легкоплавкі емалі з високими показниками блиску. Водночас уже зараз у Данії, Австрії та Швейцарії заборонено використання свинцю, в Голландії - введені обмеження по його використанню. Це обумовлює затребуваність пропонованої розробки екологічно чистих емалей, які можуть за декоративними показниками конкурувати з уже відомими свинцевими емалями.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Техніко-економічний ефект: Використання розробленої емалі забезпечить отримання якісних забарвлених склопокриттів для ювелірних виробів з хорошою хімічною стійкістю та визначеними колірними характеристиками, що дасть можливість відтворення того чи іншого кольору.

Опис розробки:
()
На ринку ювелірних і декоративних виробів все більшого попиту набувають товари, які оздоблені різнокольоровими силікатними емалями. Перехід на безсвинцеві емалі є особливо актуальним у зв'язку з високою токсичністю свинцю із-за його сублімації при варці емалі і відповідною забороною на його використання у виробництві. Пропонована розробка стосується виготовлення декоративних безсвинцевих силікатних емалей для художніх ювелірних виробів. Для одержання емалевих фрит використовують наступні сировинні матеріали: пісок кварцовий, борну кислоту, натрієву та калієву селітри, глинозем, вуглекислий барій, діоксид титану, оксиди молібдену, цинку, хрому, кобальту та міді. Варку емалі проводять при температурі 1250 °C протягом 60 хвилин. Фритування здійснюють сухим способом, виливаючи склорозплав на залізні валки. Заготовки перед нанесенням емалі ретельно зачищають абразивним матеріалом та знежирюють лимонною кислотою. Наносять емалеві шлікери на мідні заготівки пензликом. Сушіння емалевих покриттів проводять в сушильній шафі при температурі близько 80 °C протягом 15-20 хв. Після сушіння емалеві покриття випалюють в муфельній печі при температурі 800 °C протягом 3 хв.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 3 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж ліцензій
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: