технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПРИСТРІЙ БЕЗПЕЧНОГО ПЕРЕРІЗАННЯ ПРОВОДІВ ПІД НАПРУГОЮ


Призначення розробки: Пристрій призначений для перерізання багатожильних проводів та кабелів під напругою. Він створений з метою аварійного знеструмлення при пожежі житлових будівель та споруд, ввід до яких виконаний самонесучим проводом марки СІП.

Технічна характеристика: - Перерізання проводів під напругою до 220 В; - можливе перерізання проводів на відстані до 1200 мм; - ріжучий диск - 180 мм; - діаметр проводів - 2-4 кв.см; - двигун постійного струму - 3000 об/хв; - електрозабезпечення - 12 V.

Переваги перед аналогами: Скорочений час підготовки пристрою для використання, мобільність та оперативність у застосуванні; безпечний та безаварійний переріз проводів та кабелів під напругою, що виключає можливість ушкодження людини від небезпечних факторів короткого замикання та використання порохового заряду; виключення можливості аварійного режиму роботи електричної мережі; мінімізація залучення кількості особового складу пожежно-рятувальних підрозділів для знеструмлення об’єкта.

Стадія завершеності розробки: Виготовлено дослідний зразок

Опис розробки:
()
Одним із етапів оперативних дій пожежно-рятувальних підрозділів під час гасіння пожежі є знеструмлення об’єкта. Для виконання вказаної роботи рятувальники озброєні спеціальним діелектричним інструментом – діелектричними ножицями. Оскільки основними умовами застосування ножиць є пожильне перерізання проводів напругою до 220 V, то вони не можуть використовуватись у сучасних умовах. У 2006 році до правил улаштування електрообладнання були внесені зміни. Одним із нововведень стала вимога яка полягає в тому, що лінії електричних мереж, які реконструюються або будуються в житловому секторі, повинні бути виконані самоутримним ізольованим проводом (СІП). Українські науковці розробили засіб знеструмлення будівель, ввід до яких виконаний проводом СІП. Пристрій містить двигун, штангу з валом всередині, який одним кінцем пов'язаний з двигуном, а другим кінцем через редуктор, на якому закріплений пристрій для фіксації проводу, з ріжучим елементом, в якості якого використовують відрізний круг з діелектричного матеріалу. Штанга відділена від двигуна та редуктора діелектричними вставками, відрізний круг може мати захисний кожух. Використання подовжувальних штанг дозволяє здійснювати перерізання проводів безпосередньо із землі без додаткового обладнання (драбин, підіймачів і т.ін.).

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Потрібне доопрацювання

Можливість передачі за кордон:
Спільне доведення до промислового рівня

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: