технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОГО ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ З БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ


Призначення розробки: Український університет пропонує технологію виявлення фактів здійснення несанкціонованого відеоспостереження з БПЛА в контрольованій зоні з метою забезпечення захисту об'єктів, що охороняються.

Рекомендована область застосування: - Захист об'єктів і територій, що знаходяться під охороною, від несанкціонованих відеоспостережень; - захист приватних територій від несанкціонованих відеозйомок; - забезпечення конфіденційності приватного життя. Основними замовниками технології системи можуть бути силові структури, військові відомства, служби безпеки VIP персон, охоронні агентства.

Технічна характеристика: 1. Живлення датчиків: - від акумулятора (напруга - 12 В, струм - 200 мА); - через адаптер (напруга -12 В від мережі 220 В, 50 Гц). 2. Габарити датчиків: - автономного виконання: 160x85x55 мм; - стаціонарного виконання: 180x130x55 мм; 3. Сканування ISM радіочастотних діапазонів здійснюється у діапазонах, які найбільш часто використовуються для передачі відеосигналу. 4. Інтерфейс для підключення датчиків до центрального пульту охоронної системи - RS-485.

Переваги перед аналогами: Датчики відрізняються можливістю легкої інтеграції з існуючими системами охорони об'єктів і територій та низькою вартістю.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Опис розробки:
()
Принцип дії - пасивна радіолокація. Технологія реалізується спеціальними датчиками, що контролюють діапазони, які використовуються для передачі відеосигналу з БПЛА до базової станції. Поява такого сигналу свідчить про те, що в контрольованій зоні здійснюється відеозйомка, яка транслюється на базову станцію. Факт відеозйомки фіксується і може бути виведений на світловий і звуковий індикатори датчика. До датчика також може бути підключений пристрій для передачі повідомлень по GSM про присутність БПЛА у контрольованій зоні. Розроблено два типи датчиків - мобільний і стаціонарний. Мобільний датчик має ненаправлену вбудовану антену і працює від автономного джерела живлення. Він має світловий і звуковий індикатори, які сповіщають про наявність відеозйомки з БПЛА у межах контрольованої території. Контролюється вся область прямої видимості відносно місця встановлення датчика у радіусі до 1000 м. Стаціонарний датчик має направлену антену з кутом 60°, крім локальних світлового й звукового індикаторів, має зовнішній інтерфейс для підключення до центрального пульту охоронної системи (інтерфейс RS-485) для передачі сигнальної інформації про факти початку і припинення відеозйомки, рівень відеосигналу та ін. Сам виявлений відеосигнал (у стандарті PAL/NTSC) передається на центральний пульт по крученій парі (на відстань до 150 метрів), для оперативного контролю або для збереження з метою подальшого перегляду і аналізу. Використання системи стаціонарних датчиків з відповідною їх орієнтацією у просторі, дозволить організувати якісний контроль повітряного простору за рахунок збору даних від усіх датчиків у центральному модулі, що дозволить шляхом порівняння рівнів відеосигналу, визначати напрям місцезнаходження БПЛА. В якості центрального модуля може використовуватися персональний комп'ютер охоронної системи або мікропроцесорна система з матричним TFT індикатором. Розроблене ПЗ забезпечує виконання перерахованих вище функцій. При поставці датчиків без центрального модуля управління замовнику надається опис зовнішніх інтерфейсів, команд і протоколу управління в обсязі, що дозволяє самостійно їх інтегрувати в існуючу охоронну систему або розробити програмне забезпечення для управління системою датчиків.

Результати дослiджень
Відповідає технічній характеристиці

Можливість передачі за кордон:
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: