технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ВИСОКОЕФЕКТИВНІ ФЕРОЦИАНІДНІ СОРБЕНТИ НА ГЛИНИСТІЙ МАТРИЦІ ДЛЯ СОРБЦІЇ РАДІОНУКЛІДІВ ТА СТВОРЕННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ БАР'ЄРІВ


Призначення розробки: Призначені для дезактивації рідких радіоактивних стоків сорбційними методами.

Рекомендована область застосування: Дезактивація рідких радіоактивних стоків сорбційними методами, сорбція радіонуклідів цезію та стронцію, створення радіоекологічних бар"єрів для запобігання міграції радіонуклідів до чистих водоносних пластів в районах чинників АЕС та в зоні відчуження Чорнобильської АЕС (промислові майданчики чинних АЕС, могильники радіоактивних відходів, радіоактивні водоймища в зоні Чорнобиля).

Переваги перед аналогами: Основною перевагою синтезованих матеріалів є їх дешевизна, оскільки замість синтетичної целюлозної чи силікагелевої матриці пропонується використовувати широко розповсюджені природні карбонатовмісні глинисті відвали, а замість дорогих реактивів - екологічно шкідливі відходи виробництва. Залежно від складу сорбційного матеріалу та концентрації розчину радіонуклідів коефіцієнти розподілу за цезієм становлять 5х10[3]-10[6], що свідчить про високу ефективність розроблених сорбентів порівняно із зарубіжними аналогами.

Опис розробки:
()
Унікальною особливістю розроблених матеріалів є збереження специфічних властивостей бентонітових глин до набухання у воді, що створює передумови для їх використання як водозапірних бар"єрних матеріалів. Такі властивості для відомих фероціанідних сорбентів відсутні. Синтезовані матеріали поєднують сорбційні властивості природних бентонітів та синтетичних фероціанідів, відомих як ефективні сорбенти для сорбції радіонуклідів цезію та стронцію. Сорбційні матеріали можуть бути виготовлені у вигляді консистентних паст, порошків або гранул, що уможливлює використовувати їх не лише для створення радіоекологічних бар"єрів, але і в технологіях дезактивації рідких радіоактивних відходів в статичних умовах та на іонообмінних фільтрах.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: