технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ОБ'ЄКТІВ МЕХАНІЗОВАНОГО ВИДОБУТКУ НАФТИ (МНС-1)


Призначення розробки: Система призначена для неперервного централізованого контролю, дистанційного програмного керування та технічної діагностики стану обладнання нафтових свердловин, оснащених засобами механізованого видобування нафти.

Технічна характеристика: Технічна характеристика: - кількість контрольованих пунктів КП (ШГНУ) - до 250; - канал зв"язку - УКХ радіоканал; - віддаль КП від ЦПК, км - не більше ніж 10 (можливе збільшення дальності дії радіоканалу під час ретрансляції радіосигналів); - керування - автоматичне дистанційне; ручне дистанційне; ручне місцеве. - опитування - циклічне; - кількість сигналів - телевимірювання 5; - телекерування 4; - телесигналізація 15; - швидкість передавання інформації, біт/с 1200; - програмне забезпечення - базове, прикладне, інструментальне; - температура довкілля - для апаратури КП, град. С-40 +50; - для апаратури ЦПК, град. С +10 +35; - живлення - від промислової електромережі.

Переваги перед аналогами: Система МНС-1 аналогів в Україні не має. Стосовно відомих аналогічних світових зразків пропонована система МНС-1 має такі особливості: - адаптацію до обладнання ШГНУ і режиму її роботи; - оптимізацію режиму відпомповування рідини із свердловини; - автоматичне дослідження роботи свердловин для встановлення раціональних режимів роботи періодичних свердловин (періоди відпомповування і відновлення).

Техніко-економічний ефект: Техніко-економічні показники: - економічний ефект від впровадження системи на 22 свердловинах Старосамбірського родовища НГВУ "Борислав-нафтогаз" - 942 тис.грн.; - термін окупності - 21 місяць.

Опис розробки:
()
Система призначена для неперевного централізованого контролю, дистанційного програмного керування та технічної діагностики стану обладнання нафтових свердловин, оснащених засобами механізованого видобування нафти. Об"єктом керування і контролю є ШГНУ, інформація від якої передається на ЦПК по УКХ радіоканалу. Обмін інформацією здійснюється в діалоговому режимі. Основою системи є контролер КП та сервер ЦПК, які комплектуються серійними технічними засобами системи SCADA та давачами контролю зусилля в полірованому штоці і положення кривошипа верстата-качалки. використання системи на нафтопромислах України забезпечить реалізацію нових технологічних схем видобування, що дасть змогу знизити капітальні і експлуатаційні затрати, а також розв"язати традиційні завдання - зменшення енерговитрат, збільшення міжремонтного періоду роботи обладнання свердловини, убезпечення і охорони довкілля та покращання умов праці виробничого персоналу. Система забезпечить: - автоматичний контроль і керування роботою свердловини, обладнаної штанговими глибинно-насосними установками (ШГНУ); - захист електродвигуна у разі порушення режимів роботи ШГНУ; - зняття динамограми на центральному пункті керування (ЦПК) і виведення її на екран дисплея; - сигналізацію про несакціонований доступ до обладнання контрольованого пункту (КП); - режим дослідження свердловини та визначення раціональних режимів її експлуатації; визначення коефіцієнтів заповнення і подавання насоса та його продуктивності; - передбачення аварійних ситуацій та видавання повідомлень про аварії на ШГНУ з класифікацією та визнанням їхнього характеру; - видавання інформації різним споживачам про стан свердловини (відпомповування, накопичення, аварії та ремонт, його тривалість), а також створення банку даних щодо свердловин.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: