технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ШТУЧНИЙ ДИСУЛЬФІД МОЛІБДЕНУ - НАЙЕФЕКТИВНІШЕ ТВЕРДЕ МАСТИЛО


Призначення розробки: Призначено для зниження коефіциєнту тертя.

Рекомендована область застосування: Потенційними сегментами ринку великої ємності для збуту штучного дисульфіду молібдену є автомобільний транспорт і сільськогосподарська техніка, а також залізничний, річковий та морський транспорт.

Технічна характеристика: Основні технічні характеристики: - зменшення питомої витрати палива в середньому на 6,4% максимально - до 15%; - збільшення тиску олії в головній масляній магістралі в середньому на 5%; - збільшення в 2 рази міжремонтного періоду і загального терміну роботи двигунів; - зменшення в 2 - 4 рази кількості викидів шкідливих речовин (СО, С) - при роботі двигунів внутрішнього згорання.

Переваги перед аналогами: Основні переваги штучного дисульфіду молібдену, отриманого методом саморозповсюджуючогося високотемпературного синтезу, перед аналогічними природними і штучними сухими мастилами полягають насамперед у його унікальних трибологічних якостях та дешевізні, а також в тому, що метод його отримання є енерго- і ресурсосберігаючим.

Стадія завершеності розробки: Випробувано в режимі дослідної експлуат

Техніко-економічний ефект: При використанні штучного дисульфіду молібдену як цільового компоненту присадки до моторних олив "MOLYCAR" і продуктивності серійного виробництва 100 тис. умовних порцій присадки на рік буде забезпечена рентабельність виробництва на рівні не нижче 25%. Стандартне і спеціальне обладнання, що необхідне для розгортання серійного виробництва, випускається або може бути виготовлене на підприємствах м. Одеси і області. Ціна однієї умовної порції присадки "MOLYCAR" складає 25 грн., що забезпечує її конкурентоздатність у порівнянні з усіма іншими видами присадок такого ж призначення і класу, які вже присутні на ринку України та на світових ринках.Термін окупності такого виробництва - 2 роки.

Опис розробки:
()
Штучний дисульфід молібдену синтезується при горінні методом високотемпературного синтезу, що самопоширюється. Легування цинком у процесі синтезу забезпечує збільшення міжшарових відстаней у кристалі МоS2, а тому - зменшення коефіцієнту тертя у порівнянні з природним практично вдвічі, а середньої інтенсивності зносу пари тертя - майже в 10 разів. Тому за своїми мастильними якостями штучний дисульфід молібдену не має аналогів. Порошкоподібний штучний дисульфід молібдену може використовуватися як сухе тверде мастило і як присадка до моторних олив та консистентних мастильних матеріалів. Науково-дослідні роботи виконано на 100%, проект виробництва започаткований ВАТ "ВНІПІтрансгаз" , отримано висновок Держстандарту України щодо виробництва присадки "MOLYCAR". Штучний дисульфід молібдену пройшов порівняльні випробування в Головному спеціальному конструкторсько-технологічному бюро мастильного і фільтруючого устаткування (м. Миколаїв). Присадка "MOLYCAR" пройшла стендові випробування і експлуатаційні випрбування. Дослідне виробництво присадки "MOLYCAR" здійснюється фірмою ТОВ "НАМІР", що має більш ніж п"ятирічний досвід виробництва, маркетингу і безрекламаційного продажу присадок на основі штучного дисульфіду молібдену.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: