технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

МЕТОД ГАЗОДИСПЕРСНОГО СИНТЕЗУ НАНОПОРОШКІВ ОКСИДІВ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ


Призначення розробки: Призначений для отримання хімічно чистих (>99,7%) гранулометрично вузьких, сферичної форми, добре дезагрегованих нанопорошків з середнім розміром часток в діапазоні 20 - 100нм оксидів алюмінію, цирконію, титану, цинку, заліза та ін.

Рекомендована область застосування: Розробка може бути реалізована на підприємствах Міністерства прмислової політики України, підприємствах та організаціях занятих в сфері розробки та виготовленні нових типів кераміки та композитних матеріалів, пігментів, абразивних матеріалів, каталізаторів.

Переваги перед аналогами: Патентний пошук по провідних країнах (США, Великобританія, Японія, Франція, ФРН, Канада) показав, що розробка відповідає рівню світових аналогів. До аналогів запропонованого методу можна віднести аерозольні хімічні реактори і ряд інших методів отримання нанооксидів металів, в основі яких лежать процеси горіння. Методи які базуються на спалюванні металоорганічних та металонеорганічних рідин, як і деякі інші методи, що використовуть процеси горіння, приводять до забруднення поверхні часток сульфідами та хлоридами. Слід зважити і на екологічні проблеми, пов"язані з використанням у виробництві сполук сірки, хлору, брому, йоду та інших. Інші відомі методи отримання нанопорошків оксидів металів або мають низьку продуктивність (метод Gas Phase Condensation), або занадто енергоємні (метод парофазного синтезу - Physical Vapor Synthesis - PVP, плазменні технології і т.п.), або багатостадійні (золь-гельні технології).

Стадія завершеності розробки: Провірено в лабораторних умовах

Техніко-економічний ефект: Метод ГДС позбавлений більшості недоліків притаманних іншим методам. Метод економічний з точки зору енергозатрат, безперервний, одностадійний, високопродуктивний. Частота нанопорошків безпосередньо зв"язана з чистотою вихідної сировини і, як правило є вищою. Для ілюстрації економічної привабливості розробки нижче наведено порівняння цін на порошки нанооксидів металів фірми Nanophase Technologies Corporation (розмір часток 30 - 50 нм) та аналогічних порошків, отриманих методом ГДС з вітчизняної сировини (порошки металів цирконію, заліза, титану, цинку Вільногорського гірничо-металургійного комбінату, Закарпатського металургійного заводу та ін.). Ціни на порошоки вихідних металів на Україні та в Росії (АІ) близькі до світових.

Опис розробки:
()
Газодисперсний синтез (ГДС) - новий високопродуктивний метод отримання хімічно чистих (>99,7%) гранулометрично вузьких, сферічної форми, добре дезагрегованих нанопорошків з середнім розміром часток в діапазоні 20 - 100нм оксидів алюмінію, цирконію, титану, цинку, заліза та ін. В основі методу лежить спалювання в спеціально організованих двофазних полум"ях газозависів часток відповідних металів (чистих металів, механічних сумішей або сплавів різних металів). Цільовий продукт утворюється в результаті конденсації газофазних продуктів горіння металів в окислюючому середовищи.

Відомості про новизну розробки:
є патентів інших країн -- 1 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: