технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УСТАНОВКА ДЕСУЛЬФУРАЦІЇ ЧАВУНУ ЗЕРНИСТИМ МАГНІЄМ В ВЕЛИКОВАНТАЖНИХ КОВШАХ


Призначення розробки: Для десульфурації чавуну.

Рекомендована область застосування: Металургійна промисловість.

Переваги перед аналогами: Технічне рішення за винаходом у порівнянні з аналогами забезпечує стабільні режими дозування і інжектування магнію у розплав чавуну. Завдяки цьому гарантується стабільність параметрів вдування реагенту, що в свою чергу, дозволяє відмовитись від допоміжних домішок до магнію і практично вирішити проблему глибокого рафінування чавуну за вмістом сірки.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Використання установки за патентом дозволяє одержати прибуток від десульфурації чавуну в обсязі 2,685 млн. дол. США / рік. Строк окупності витрат на установку десульфурації чавуну в обсязі 2,5 млн. тон на рік складає 10 місяців. Крім указаного економічного ефекту, УДЧ за патентом забезпечує здійснення ресурсозбереження технології десульфурації чавуну завдяки: - зменшенню витрат чавуну зі шлаком - зменшення витрат реагенту - зменшення витрат на утилізацію шлаку - зменшення капітальних витрат при будівництві УДЧ за рахунок меншого обсягу устаткування.

Опис розробки:
()
Групою учених Інституту чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук України зроблено винахід, який захищено патентом України № 67533 А. Установка десульфурації чавуну (УДЧ) зернистим магнієм у великовантажних ковшах є сучасним автоматизованим комплексом позапічної обробки з виробничою спроможністю від 0,5 до 5,0 млн. т/рік знесірюваного чавуну з вмістом сірки до 0,001-0,002 %. Високі технічні результати досягненні за рахунок інжекційного введення магнію у чавун з використанням технічних пристроїв за патентом. Установка за патентом дозволяє забезпечити стійке введення реагенту в чавун, рівномірне барботування ванни чавуну, знижує навантаження на елементи конструкції установки, спрощує управління процесом і обслуговування фурм. Одночасно з цим знижуються капітальні витрати, забезпечується можливість наповнення ковшів чавуном до 95-97% і високе засвоєння реагенту (понад 90 %). За станом на 2005 рік споживачами застосування техніки десульфурації чавуну магнієм за патентом є ВАТ "МК "Азовсталь", "Запоріжсталь", "Криворіжсталь", Єнакієвський металургійний завод, 24 установки на металургійних комбінатах Китаю за сумісним обсягом виробництва 28 млн. т чавуну на рік. Потенційними споживачами, які надіслали запит на установку є: - Індія (1,5 млн. т /рік) - Іран (0,8 млн. т/рік) - Польща (5,4 млн. т/рік) - Болгарія (1,0 млн. т/рік). Технологія експонувалась на міжнародних виставках в Індії, Китаї, Німеччині. Винахід визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу "Винахід-2005".

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: