технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

КОМПЛЕКСНІ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ПОРШНЕВИХ КІЛЕЦЬ


Призначення розробки: Визначення економічного складу чавуну для виробництва в умовах стандартного ливарного виробництва машинобудівного підприємства поршневих кілець ДВЗ.

Рекомендована область застосування: Підприємства машинобудівної та металургійної промисловості.

Переваги перед аналогами: Комплекс використаних технічних і технологічних рішень дозволяє випускати сталеві поршневі кільця, що не поступаються властивостям закордонних аналогів, а вартістю на 15-20% нижче. Так, для двигунів сільськогосподарської техніки забезпечується: - Моторесурс від 8,0 до 12,0 тис. годин; - Витрата палива від 162 до 175 г/к.с. година; - Витрата масла на вигар у межах 0,2-0,4% від витрати палива.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Використання винаходів за вищевказаними патентами дозволило скоротити обсяги чавуноливарного виробництва на заводі й, за рахунок цього, поліпшити умови праці робітників і екологічну обстановку на підприємстві.

Опис розробки:
()
Пропонована технологія, розроблена науковцями ВАТ "ОЗПК" спільно с ІЧМ ім. З.І. Некрасова НАН України, спрямована на створення економічного складу чавуну для виробництва в умовах стандартного ливарного виробництва машинобудівного підприємства поршневих кілець ДВЗ, із використанням оптимальної кількості недорогих і недефіцитних легуючих елементів, які забезпечать найбільш оптимальне поєднання фізико-механічних, технологічних і експлуатаційних властивостей. Автори розробки запропонували сталь спеціального складу, обробку металу тиском методом прокатки-волочіння в непривідних роликових волоках у поєднанні з екологічно чистими способами термічної обробки без використання шкідливих охолоджуючих середовищ, тобто масел, розплавів свинцю, солей і кислоти. Технологія виробництва високоточних профілів (стрічки), у тому числі й фасонних, з використанням процесу прокатки-волочіння розроблена на рівні "know-how" і забезпечує точність профілю в межах ±0,01 мм. Для виробництва сталевих поршневих кілець на ВАТ "ОЗПК" з 2002 року використовується матеріал за патентом № 56026 "Сталь для поршневих кілець", що дозволило забезпечити комплекс фізико-механічних, технологічних і експлуатаційних властивостей поршневих кілець. Використання з 2003 року винаходу за патентом № 64642 "Поршневе кільце" дозволило розширити асортименти сталевих поршневих кілець, що випускають, а також зменшити їхню масу й матеріалоємність.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 2 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: