технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ТЕХНОЛОГІЯ ПЕРЕРОБКИ ОРГАНІЧНОГО СМІТТЯ ТА ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ


Призначення розробки: На основі екологічно чистої технології створення підприємств по переробці органічних відходів у комерційну продукцію.

Рекомендована область застосування: Житлово-комунальне господарство

Технічна характеристика: Можливість масштабування потужності підприємства за рахунок стандартних модулів. Від пересувного на трейлерах до великих підземних заводів будь-якої потужності. Незалежність від джерел газо-та електропостачання. На вироблюваних вуглеводнях власні турбоелектростанції Екологічна безпека експлуатації за рахунок застосування спеціальних шлюзів завантаження-розвантаження реактора. Не допускають виходу в атмосферу газоподібних продуктів реакцій. Безперервність роботи підприємства. Цілодобовий режим, 8640 годин/рік Розрахункова рентабельність не менш 150%. Продукт переробки - адсорбенти Джерела сировини необмежені. Кінцевий продукт не токсичний. Керування підприємством повністю автоматизоване АСУ. Програмне забезпечення всіма режимами роботи. Підприємство забезпечено засобами АВР автономної мініелектростанцією і зрідженим газом для розгону реактора. Вироблення власної элктроенергії 1,87 МВТ/година при умовному КПД 20% одного реактора (модуля). Об’єм вироблюваних горючих вуглеводнів - 28160 куб. м. у добу одного реактора (модуля). Вихід піровуглецю одного модуля 1700 тонн у рік одного реактора (модуля). Споживання води-пари 2.2 куб.м./м3 ОВ одного реактори (модуля). Використання води у замкнутому циклі. Вищий ступінь безпеки. АСУ й автономні ІП.

Переваги перед аналогами: Підприємство енергетично автономне, безвідхідне, екологічно чисте. Аналогів немає. У процесі переробки відходів, можуть бути отримані корисні продукти або напівфабрикати, які могли б використатися в інших видах промисловості. Середня рентабельність - 400%. Реалізація проекту в Європі може принести прибуток більше 40 мільярдів євро в рік тільки на використанні горючого газу від пиролизных реакторів. В Україні не менш п'яти мільярдів, при щорічній переробці 10 мільйонів тонн органічних відходів.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: Техніко-економічні особливості запропонованого проекту: - Безперервне завантаження матеріалу, що переробляє; - Відпрацьовані гази надалі використаються як джерело енергії для компактної теплової електростанції (потужність якої залежить від обраного проекту) а також для попереднього сушіння вихідного матеріалу; - Передбачені шлюзові камери, що перешкоджають витоку токсичних газів в атмосферу, у той же час, що не створюють бар'єра для надходження основного матеріалу в реактор; - Передбачена система керування продуктивністю установки із кратністю, рівної чотирьом; - Передбачена автоматика й засоби контролю за температурою, тиском і режимом роботи реактора пов'язана із центром АСУ; - Передбачається масштабування установки, залежно від заданої продуктивності й технологічної необхідності (у тому числі й мобільний варіант); - Мобільний варіант складається з одного реактора. Стаціонарний варіант заводу по переробці органічних відходів підприємства може мати стільки реакторів, скільки необхідно для того, щоб повністю переробляти органічні матеріали, що надходять у відходи; - Певні модифікації реактора здатні регенерувати й відновлювати полімерні матеріали для повторного їхнього використання у виробництві; - Розроблена технологія сепарації, мийки, сушіння й попереднього здрібнювання вихідного матеріалу; - При сепарації використовуються спеціальні індикатори металу; - Розглянутий варіант проекту, розрахований на переробку від 1490 кубометрів органічних відходів, включаючи полімери, за добу. - Підприємство являє собою шестирівневу будову циліндричної форми діаметром в 200 м в (чотири рівні розташовані під землею), на одному з рівнів розміщено 10 стандартних реакторів з загальною продуктивністю - 476000 м3 синтезу-газу за добу. - Один з реакторів забезпечує енергією весь виробничий комплекс, включаючи роботу інших дев'яти. - Продуктивність електроенергії комплексу за рахунок перетворення надлишків теплової енергії не менш 345600 МВТ у рік. - Витрати палива (рідкого або газоподібного),- для роботи пускового реактора залежать тільки від обсягу піролізної камери й необхідні лише при його запуску й доведення його до робочого стану. У робочому стані реактор працює за рахунок власних виділюваних горючих газів; - Проект передбачає повну автоматизацію технологічного процесу; дані що реєструють, контролюючих приладів і керуючих засобів автоматики надходять на комп'ютер, що має спеціальне програмне забезпечення для керування виробництвом АСУ; Розробка захищена патентом України № 1484.

Опис розробки:
()
1. Піролізний апарат для переробки відходів, який містить піролізний реактор, розташований у корпусі камери згоряння, завантажувальний пристрій, обладнаний послідовно розташованими завантажувальним бункером та шнеком підведення відходів, систему пальників, яка розташована у камері згоряння, газову магістраль, що має засоби живлення системи пальників від зовнішнього джерела газу, відведення димних газів з корпусу камери згоряння та піролізних газів з піролізного реактора, вивантажувальний пристрій, що містить шнек виведення продукту, який відрізняється тим, що піролізний реактор встановлений вздовж камери згоряння та містить жорстко вбудований в її торцеві стінки корпус реактора, виконаний у вигляді повздовжньої труби, що опирається на ряд ребер жорсткості, розташованих у корпусі камери згоряння перпендикулярно корпусу реактора, шнековий вал, розташований вздовж корпусу реактора та встановлений у корпусі камери згоряння на підшипниках-вкладишах та виконаний з можливістю переміщення відходів з зони завантаження до зони розвантаження за час технологічного циклу, необхідний до їх повної сублімації, вивантажувальний пристрій містить розташовану перед шнеком виведення відходів шлюзову камеру з об’ємом не менше, ніж об'єм отриманого пірографіту в кінці технологічного циклу, діафрагма шлюзової камери розташована перпендикулярно напряму руху переробленої сировини з вивантажувального бункера та виконана з можливістю її відкриття при закінченні повного циклу переробки, та такий же пристрій встановлено на вході завантажувальної камери, шлюзова камера якого працює ціклично по мірі завантажування піролізної камери, враховуючі її об'єм, засіб виведення піролізних газів має клапан, виконаний з можливістю відкриття у разі перевищення тиску у зоні реакції вище значень, необхідних для здійснення піролізної реакції , шнеки підведення відходів, виведення продукту та піролізного реактора мають однакові геометричні розміри, та їх робота синхронізована що до технологічного циклу, крім того апарат обладнано блоком автоматичного управління режимом роботи, який включає в себе блок управління рухом шнеків, роботою шлюзових камер, блок управління подачею повітряної суміші в систему пальників, блок газорозподільної системі, датчики тиску та температури і датчики швидкості руху шнеків, при цьому елементи апарата згоряння та вивантажувального і розвантажувального пристроїв мають теплоізоляцію, а підшипники-вкладиші виконані з теплоізоляційного матеріалу, також корпус і шнек реактора зроблені з матеріалу, який може витримувати дуже високу температуру необмежений час та не піддається корозії у процесі технологічного режиму. 2. апарат за п.1. який відрізняється тим, що вихід засобу відведення газів з піролізного реактора, підключений до засобу живлення газів з піролізного реактора, підключений до засобу живлення системи пальників.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 1 шт.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Продаж ліцензій
Продаж техничної документації
Спільне доведення до промислового рівня
Створення спільного підприємства
Реалізація готової продукції
Спільне виробництво,продаж,эксплуатація

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: