технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ДУГОВЕ ГЛИБИННЕ ВІДНОВЛЕННЯ КОРИСНИХ КОМПОНЕНТІВ З МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ


Призначення розробки: ДГВ призначене для того, щоб: · сконцентрувати значну енергію електричної дуги у відносно малому об'ємі; · досягати більш повного відновлення елементів у порівнянні із традиційними технологіями у дугових печах; · реалізувати відновні процеси в присутності заліза або його окислів, що підвищує ступінь витягання корисних компонентів і збільшує ефективність технології. · переробляти й утилізувати металургійні відходи відносно бідні по вмісту базових компонентів з метою розкислення, рафінування й мікролегування металу.

Рекомендована область застосування: Металургія. Область застосування ДГВ: · рафінування й модифікування чавуну й сталі; · насичення залізовуглецевих (і інших) розплавів відновленими елементами; · витягання коштовних елементів (марганцю, хрому, кремнію, ванадію й ін.) з відвальних шлаків і шлаків металургійного виробництва, утилізація яких при традиційних технологіях технічно ускладнена.

Переваги перед аналогами: Основні переваги ДГВ обумовлені виключенням з технологічного циклу одержання металопродукції енерго- і матеріалоємкого феросплавного виробництва, а також дозволяє об'єднати дві найважливіші заключні стадії процесу позапічної обробки – рафінування (розкислення, легування) і нагрівання.

Стадія завершеності розробки: Підготовлено до впровадження

Опис розробки:
()
ДУГОВЕ ГЛИБИННЕ ВІДНОВЛЕННЯ КОРИСНИХ КОМПОНЕНТІВ З МЕТАЛУРГІЙНИХ ВІДХОДІВ І ВТОРИННИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ РАФІНУВАННЯ Й ЛЕГУВАННЯ МЕТАЛЕВИХ РОЗПЛАВІВ. Технологічний процес ДГВ («дугове глибинне відновлення») полягає в здійсненні відновлення елементів з їхніх оксидів у зоні плазми дугового розряду в глибині розплаву й насичення (або рафінування) його відновленими елементами. Відновлення елементів відбувається безпосередньо в глибині оброблюваного розплаву. З матеріалу, у якому присутні потрібні корисні елементи (шлаки, шлам, бій вогнетривів і т.д.), готовлять рудно-відновну суміш і формують витратні блоки, які оснащені електродами для підведення струму. На електрод подають струм і створюють електричну дугу. Дуга «пропалює» у торці блоку каверну, по конфігурації близьку до півсфери. Блок разом з дугою занурюють у розплав. Газовиділення у зоні дуги забезпечує газову ізоляцію електрода й перешкоджає його замиканню на метал. На поверхні каверни відбуваються відновні реакції. Блок і електрод синхронно витрачаються. Відновлені елементи надходять безпосередньо в метал.

Результати дослiджень
Готове до впровадження

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: