технологии

ТРАНСФЕР ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

УСТАНОВКИ СЕРІЇ ТЕК-СМ


Призначення розробки: Для готування кормових сумішей у тваринництві.

Рекомендована область застосування: Тваринницькі комплекси, фермерські господарства, підприємства харчової промисловості.

Технічна характеристика: Установки ТЕК-СМ виготовляють із урахуванням потреб господарств у чотирьох варіантах виробничої потужності: параметри/тип ТІК-1СМ ТІК-2СМ ТІК-3СМ ТІК-4СМ - продуктивність (паста/молоко) кг / година 70/210 100/300 150/450 320/960; - температура теплової обробки, град.С 105/110 105/110 105/110 105/110; - тривалість циклу переробки, хв. 60 60 60 60; - потужність електродвигуна, кВт 11 15 22 45; - габаритні розміри, м 1,84х0,57х1,65 2,07х066х1,65 2,14х0,9х1,7 2,45х0,96х2,2; вага,кг 480 500 620 960; - обслуговуючий персонал 1 1 1-2 2.

Переваги перед аналогами: Технологія й устаткування для переробки соєвих бобів дозволяє: - підняти прибутковість господарств в 1,5-2,5 рази за рахунок збільшення середньоденного приросту ваги тварин і зменшення собівартості кормів; - зменшення вартості соєвого молока в 3-4 рази в порівнянні з вартістю молока, що виготовлено із соєвого борошна; - в 1,7-2,2 рази в порівнянні з вартістю молока, отриманого традиційним способом за допомогою пари; - зменшити захворюваність тварин (у т.ч. туберкульозом) за рахунок часткової заміни коров'ячого молока на соєве або горохове.

Стадія завершеності розробки: Впроваджено в виробництво

Техніко-економічний ефект: За період 2002-2007р. покупцями установок ТЕК-СМ стало більше 100 господарств різних областей України й Білорусі. Всі господарства відзначають зростання продуктивності тварин, поліпшення їхнього здоров'я, збільшення добових приростів молодняку й збільшення надоїв в молочній череді. Соєве молоко, отримане за допомогою установки ТЕК-СМ, має собівартість для господарств 0,014-0,02 $/літр. З досвіду господарств, для вирощування телят можлива заміна до 50% коров'ячого молока на соєве, тобто 300 літрів на одне теля, що помітно збільшує кількість незбираного молока для продажу й дає додатковий прибуток у господарстві. З урахуванням інших показників, які забезпечують господарства, використання інноваційного устаткування ТЕКМАШ (економія кормів, зростання продуктивності, зменшення захворюваності тварин) поліпшує фінансовий результат на основі аналізу практичного використання устаткування в 1,3-1,5 рази.

Опис розробки:
()
Приготування вологих бобово-злакових кормомереж для молодняку й дорослих тварин, великої рогатої худоби, свиней та овець - перспективне напралення застосування технології ТЕКМАШ. Додавання до них вітамінно-мінерального комплексу й інших біологічно активних речовин дозволяє одержувати вологі комбікорми-концентрати. Отриманий в такий спосіб корм дозволяє повністю ліквідувати дефіцит БІЛКА в раціоні тварин, використовуючи доступну сировину (соя, люпін, горох, віка й т.д.), вирощене в господарствах, і відмовитися від закупівлі дорогих шротів. Технологія ТЕКМАШ базується на готуванні концентрованих бобово-зернових добавок у вигляді сметанно- або пастоподібних продуктів, у яких повністю зберігаються всі корисні речовини, у т.ч. вітаміни й мінеральні з'єднання, на відміну від шроту й соєвого борошна. Установка ТЕК-СМ використовується для готування соєвого (горохового) і вологих збалансованих по амінокислотному складі кормових сумішей, виготовлених із зернобобових культур (соя, горох, люпін, ячмінь, кукурудза й т.п.) для годівлі тварин. Устаткування ТЕКМАШ у цей час працює в більш ніж 100 тваринницьких господарствах України. Досвід впровадження в Україні устаткування для готування вологих кормових сумішей і рослинного молока показав високий рівень рентабельності й адаптації технології ТЕКМАШ до реальних умов будь-якого господарства. Маючи на кожній фермі мінімум одну установку ТЕК-СМ можна вирішувати завдання готування не тільки соєвого молока для випоювання телят, а й готування кормосумішей для потреб свинарства, вирощування птахів (гусаки, качки) і в рибному господарстві.

Відомості про новизну розробки:
є патентів України -- 3 шт.
є патентів інших країн -- 3 шт.

Можливість передачі за кордон:
Продаж патентів
Реалізація готової продукції

Фотодоповнення

Країна Україна

Для отримання додаткової інформації звертайтесь::
E-mail: gal@uintei.kiev.ua

або заповнити форму:
Назва органiзацiї :
Адреса :
Розрахунковий рахунок :
Банк :
МФО :
Код ОКПО :

Данi про керiвника наукової органiзацiї :
Прiзвище :
iм'я :
По-батьковi :
Вчена ступiнь, наукове звання :
Телефон :
Факс :
E-mail :
Пропозицiї щодо спiвробiтництва (сумiсне патентування, сумiсне пiдприємство, продаж готового продукту, iнше) :
Країна: