Під час щорічної конференції щодо Спільної морської програми для Чорного моря, яка відбулася 04 липня 2023 року в Брюсселі, країни-учасниці розглядали результати діяльності щодо наукових досліджень, присвячених розвитку басейну Чорного моря.
Заступник директора УкрІНТЕІ з науково-експертної діяльності Богдан Аврамчук доповів, що 27 квітня Український національний хаб у співпраці з Національним координатором – Міністерством освіти і науки України організували та провели Національний захід «Оцінка морської наукової інфраструктури та втрат людського капіталу внаслідок вторгнення Росії в Україну». Захід мав гібридний формат і проходив в Одесі з дотриманням усіх заходів безпеки. Загалом було 48 учасників, 29 з них брали участь особисто та 19 були онлайн. Більшість учасників представляли навчальні та наукові установи та наукові організації.
За підсумками Всеукраїнського заходу ними стали:
1) Розробив перелік діючих причорноморських освітніх та наукових установ;
2) Розробив перелік поточних пріоритетів та спільних дій з можливими партнерами:
3) Обговорили шкоду, завдану екосистемі Чорного моря та науковій інфраструктурі.
Щодо подальших дій, то вирішено:
1) Тісно співпрацювати з Національним хабом у обміні інформацією щодо INTERREG NEXT BS та інших доступних програм і підтримки потенційних заявників;
2) Розробити звіт і регулярно оновлювати інформацію про шкоду, завдану морській науковій інфраструктурі, і втрати людського капіталу в результаті вторгнення Росії в Україну.
Що стосується планів на другий семестр 2023 року, то з метою підтримки Ініціативи технічних груп та сфери інтересів і пріоритетів Національного координатора Національний хаб планує організувати другий Національний захід на тему «Розвиток аквакультури та відновлення рибальство як частина розвитку блакитної економіки». Потрібно зазначити, що Україна займає одне з провідних місць в рамках співпраці щодо Спільної морської програми для Чорного моря.