Вийшла у світ нова монографія кандидатки економічних наук, провідної наукової співробітниці ДНУ "Український інститут науковіо-техніічної експертизи та інформації" Віри Миколаївни Богомазової "Нові інструменти наукової та інноваційної політики".
У монографії викладено результати дослідження щодо сучасних інструментів наукової та інноваційної політики в зарубіжних країнах та Україні на основі досліджень публікацій міжнародних організацій, державних органів влади зарубіжних країн, нормативно-правових актів України та науковців.
Визначено, що в багатьох країнах діє система фінансових стимулів для прискорення науково-дослідних розробок, інновацій, розширення виробництва, досягнення екологічної сталості, зростання зайнятості. В Україні у нормативно-правових документах зазначено про різноманітність державної підтримки інновацій в Україні, серед яких (державні програми фінансування, технопарки та інноваційні хаби, акселератори та інкубатори стартапів, інвестиційні фонди та бізнес-ангели, навчальні та дослідницькі програми, податкові стимули та пільги, міжнародна співпраця тощо). Проте, за результатами аналізу виявлено, що фактично податкові стимули та пільги для ДіР та інновацій в Україні запроваджені для обмеженого кола видів діяльності - авіаційне виробництво та сфера оборони (на час війни) та деякі інші.
Зроблено висновок про необхідність проведення моніторингу і оцінки результатів впровадження інструментів державної підтримки наукової та інноваційної діяльності і визначити доцільність їх застосування в Україні.
Розраховано на представників органів державної влади, експертів, наукових та інженерно-технічних працівників, викладачів закладів вищої освіти.Викладено результати дослідження щодо сучасних інструментів наукової та інноваційної політики в зарубіжних країнах та Україні на основі досліджень публікацій міжнародних організацій, державних органів влади зарубіжних країн, нормативно-правових актів України та науковців.
Ознайомитися з монографією можна тут.