Підсумки проведення навчального тренінгу з питань інтелектуальної власності, трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю (ІР Мarathon)

З 12 березня по 23 квітня 2019 року ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» разом із ДО «Національний офіс інтелектуальної власності» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Національної академії наук України провів навчальний тренінг з питань інтелектуальної власності, трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю (ІР Мarathon).

На тренінг були запрошені представники закладів вищої освіти (ЗВО) та наукових установ (НУ), галузевих інститутів, інститутів післядипломної освіти, винахідники, патентні повірені, аспіранти, студенти, усі зацікавлені особи. У тренінгу взяли участь понад 30 осіб, зокрема он-лайн. 

Тренерами до проведення занять були залучені відомі науковці та практики. Зокрема, директор Центру досліджень інтелектуальної власності та передачі технологій Ю. Капіца, державний експерт експертної групи з питань комунікацій та стратегічного планування М. Зенова, генеральний директор ТОВ «ІНФОРМАТІО» О. Васильев, професор кафедри стратегії бізнесу КНЕУ Л. Батенко, тренер стартап-школи КНУ ім. Шевченка В. Зубченко, державний експерт експертної групи з питань фінансових механізмів та інвестицій директорату інновацій та трансферу технологій О. Харіна та ін.

Слухачам для вивчення були запропоновані теми: «Політика у сфері охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій ЗВО і НУ», «Способи та основні етапи комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності», «Основні засади авторського та патентного права в Україні та за кордоном», «Маркетингові, патентні та патентно-кон’юнктурні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності. Технологічний аудит», «Оцінка вартості та облік об’єктів права інтелектуальної власності», «Розробка бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, взаємодія з потенційними інвесторами», «Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності  у ЗВО та НУ. Захист прав інтелектуальної власності», «Міжнародні інструменти трансферу технологій», «Національна інноваційна екосистема. Академічне підприємництво» та ін.

Під час навчання учасники тренінгу виконали завдання з розробки навчальних проектів, які передбачали: проведення технологічного аудиту певного ОПІВ; оцінювання ринкової (справедливої) вартості для цього ОПІВ; визначення межі роялті для угоди з комерціалізації цього ОПІВ; проведення маркетингового, патентно-кон’юнктурного дослідження щодо певного ОПІВ; підготовку  бізнес-плану з комерціалізації цього ОПІВ (програма тренінгу за посиланням: http://bit.ly/2XGRV6f)

Захист проектів планується 23 квітня у МОН України за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 16, кім. 312.

Під час захисту проектів комісія, у яку входитимуть представники Міністерства освіти і науки України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, планує відібрати п’ятнадцять найкращих проектів. Їхні автори отримають менторську підтримку та можливість презентувати свої напрацювання на Всеукраїнському фестивалі інновацій 16 травня 2019 року.

Аналіз анкетування, проведеного на підсумковому занятті, засвідчив високу оцінку слухачів роботи тренерів, підбору тематики та організації навчання.

Подібний захід УкрІНТЕІ проводив не вперше і планує продовжити таке навчання на постійній основі не тільки у Києві, а й в інших регіонах.

     

          

    

    

 

 

 

 

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»