Візит делегації Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way до УкрІНТЕІ

×

Повідомлення про помилку

Notice: Undefined index: und в eval() (рядок 2 із /srv/www/ukrintei/sites/all/modules/contrib/views/plugins/views_plugin_argument_default_php.inc(66) : eval()'d code).
На виконання Додаткової угоди від 19.06.2009р. №7 до договору від 24.07.2008р. №М/207-2006р. «Створення системи інтегрованих інформаційних ресурсів з нових науково-технічних досягнень і високих технологій України та Китайської Народної Республіки» та Договору про співробітництво Українського інституту науково-технічної і економічної інформації та Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way з 13 по 16 липня 2009 року відбувся візит представників Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way до Києва. Мета візиту - обговорення результатів виконаних і перспективних спільних робіт, а також відвідання київських інститутів Академії наук України і Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» для ознайомлення з їх технологічними проектами та обговорення питань організації перспективного науково-технічного співробітництва.
До китайської делегації входили:
1. Ши Цзяньган – Заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Комітету з питань науки і техніки адміністрації міста Шанхай;
2. Лю Чжэнпін – Генеральный директор Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way;
3. Цзе Нінін – Заступник генерального директора Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way;
4. Ван Ли-я – менеджер проекту Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way;
5. Чэнь Цзінкунь – менеджер проекту ТОВ «Шанхайська компанія з розвитку технологій «Аовэй»;
6. Ху Цзяньхун – помічник директора центру розробки ТОВ «Шанхайська компанія з розвитку технологій «Аовэй».
Під час візиту відбулися робочі засідання в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації, на яких відбулося обговорення питань щодо виконання УкрІНТЕІ і Шанхайським Міжнародним Центром Трансферу Технологій Co-Way спільного проекту «Створення системи інтегрованих інформаційних ресурсів з нових науково-технічних досягнень і високих технологій України та Китайської Народної Республіки». Головне місце на переговорах зайняли питання практичної взаємодії Сторін по передачі інформації про нові технології і інноваційну продукцію, поліпшення організаційного механізму забезпечення ділової співпраці, розширення наукових, виробничих і комерційних контактів українських і китайських спеціалістів.
Сторони обговорили перспективи розвитку двосторонніх стосунків на основі взаємної вигоди, розглянули пріоритетні напрями українсько-китайського співпраці у сфері високих технологій, в рамках яких відбиратимуться технології і розробки для подальшого розвитку співробітництва України і Китаю.
На зустрічах в УкрІНТЕІ спеціалісти Центру Co-Way розповіли про виконані роботи щодо досліджень потреб підприємств міста Шанхай та провінцій Цзянсу і Чжецзян, в результаті чого були відібрані запити китайських спеціалістів на українські технології, які були передані до УкрІНТЕІ. Крім того, Центр Co-Way визначив три бази для реалізації українських високотехнологічних проектів в регіоні ріки Янцзи: наукове місто Jiaxing в провінції Чжецзян, технопарк міста Усі та технопарк міста Jiangyan в провінції Цзянсу. Центр Co-Way підписав з ними угоди про співробітництво щодо реалізації високих технологій України у Китаї.
На другому засіданні в УкрІНТЕІ інститут передав Шанхайському Міжнародному Центру Трансферу Технологій Co-Way розроблений УКРІНТЕІ Програмний модуль автоматизованої підсистеми КНР та його опис, опис регламенту і процедури обміну інформацією між УКРІНТЕІ і Центром Co-Way, а також описи українських технологій в кількості 162 найменувань. Зі свого боку, Центр Co-Way передав інституту в електронному вигляді 5 випусків своїх видань – Newsletters, до яких включено інформацією про китайські технології.
Результатом проведених переговорів стало підписання Протоколу Робочої зустрічі.
Програма візиту китайської делегації передбачала відвідування Міністерства освіти і науки України. На зустрічі у Міністерстві освіти і науки України була присутня заступник департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції пані Патрах Т.Є., яка розповіла про наукове співробітництво України та Китаю, пріоритетні напрями цього співробітництва, українсько-китайський технопарк в місті Цзинань (планується створення такого технопарку у провінції Цзілінь), про заходи, які були проведені у Китаї за останні роки: Дні української науки і техніки в різних містах КНР, участь у Тижнях високих технологій у Пекині та міжнародних виставках, що проводились у Китаї тощо. Пані Патрах Т.Є. зазначила, що у наступному році відбудеться 8-ме засідання спільної Міжурядової комісії з науково-технічного співробітництва України і Китаю і планується до підписання Міжурядовий Протокол про співробітництво, де будуть вказані нові форми україно-китайського науково-технічного співробітництва.
Керівник китайської делегації - заступник начальника відділу міжнародного співробітництва Комітету з питань науки і техніки адміністрації міста Шанхай пан Ши Цзянган дав високу оцінку розвитку українсько-китайського науково-технічного співробітництва, розширенню прямих контактів між китайськими та українськими спеціалістами. Він підкреслив, що адміністрація міста Шанхай надасть найбільшого сприяння, щоб ті високі технології, які були передані китайській делегації УкрІНТІ та інститутами Національної академії наук України, були якомога максимально реалізовані в самому Шанхаї та районі ріки Янцзи.
Генеральний директор Шанхайського Міжнародного Центру Трансферу Технологій Co-Way пан Лю Дженпін зазначив, що китайські підприємства мають багато технологічних запитів і їм потрібні українські технології. Пан Лю Дженпін запевнив, що Центр Co-Way спільно з УкрІНТЕІ, за підтримки адміністрації міста Шанхай, Міністерства науки і техніки КНР та Міністерства освіти і науки України буде максимально сприяти організації спільної українсько-китайської наукової бази в м. Шанхай, що позитивно відобразиться на науковому і економічному розвитку не тільки самого м. Шанхай, а й усього регіону ріки Янцзи. Крім того, пан директор визначив, що інформація про українські високотехнологічні проекти, які надає Центру Co-Way УкрІНТЕІ, будуть надані в інші міжнародні регіональні бази даних, що надасть підтримку українським інститутам та підприємствам у розвитку науково-технологічного співробітництва з країнами Азіатського та Тихоокеанського регіонів.
До програми перебування китайської делегації у Києві було включено також відвідування Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» та деяких інститутів Академії наук України, а саме:
1. Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича;
2. Інститут електродинаміки;
3. Інститут геохімії навколишнього середовища;
4. Інститут технічної теплофізики.
Під час візитів до цих інститутів китайські гості були ознайомлені з головними напрямами діяльності та найбільш цікавими науковими проектами наукових установ, відвідали виставки високотехнологічних проектів та інноваційної продукції в інституті технічної теплофізики, інституті геохімії навколишнього середовища та інституті електродинаміки НАН України. Китайським спеціалістам були передані переліки з інвестиційних та інноваційних пропозицій українських інститутів для подальшого їх просування в місті Шанхай, регіоні ріки Янці і далі в інші міжнародні регіональні бази даних.
Розробки українських вчених, які були презентовані на зустрічах в інститутах, викликали значний інтерес китайських фахівців. Але, як підкреслив пан Лю Дженпін, головною проблемою українських наукових установ є той факт, що, при наявності високого потенціалу у дослідженнях та інноваціях, вони не мають усталеного зв’язку з промисловістю, виробниками з тим, щоб вони могли якомога скоріше повернути собі кошти, витрачені на дослідження, і знову направити їх на нові дослідження і розробки високотехнологічного обладнання та інноваційної продукції, тобто недостатньо розвинутий ринок інтелектуальної продукції. За останні роки у Китайській Народній Республіці система захисту об\'єктів інтелектуальної власності була вдосконалена, і тому Китай сьогодні – це великий ринок технологій, який має величезний попит на інтелектуальний потенціал. УкрІНТЕІ і Центр Co-Way можуть разом зробити багато для просування технологій і їх комерціалізації шляхом активізації трансферу між нашими організаціями з метою подальшого розвитку високотехнологічного співробітництва України та Китаю.
Візит китайської делегації до Києва пройшов в характерній для українсько-китайських взаємин атмосфері взаєморозуміння і довіри. Сторони висловили задоволення результатами візиту .

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»