Аналіз світових науково-технологічних досліджень за критичною технологією «Техніка і технології радіоелектронної боротьби і розвідки, позиціювання і навігації» з використанням інструментів платформ Web of Science та Derwent Innovation

  Завантажити файл

 

http://doi.org/10.35668/978-966-479-154-7

Аналіз світових науково-технологічних досліджень за критичною технологією «Техніка і технології радіоелектронної боротьби і розвідки, позиціювання і навігації» з використанням інструментів платформ Web of Science та Derwent Innovation: монографія [Електронний ресурс] / Н.І Шабранська, Л.В. Рожкова. – К.: УкрІНТЕІ, 2025. – 179 с.

УДК 001.18; 002.513.5; 355/359-356.252.5

ISBN 978-966-479-154-7 (online) 

Автори:

Шабранська Наталія Ігорівна, канд. екон. наук, с. н. с., ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», вул. Антоновича, 180, м. Київ, Україна, 03150; +38 (067) 367-90-14; tasha.stanker@gmail.com; ORCID: 0000-0001-7731-281Х

Рожкова Лілія Віталіївна – завсектору ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», вул. Антоновича, 180, м. Київ, Україна, 03150; (044) 5210967; liliya_rozhkova@ukr.net; ORCID: http://orcid.org/0000-0001-8002-3461

Резюме. У монографії представлені результати наукометричного та патентного дослідження сучасних світових технологічних трендів у військовій сфері. Було визначено найбільш перспективні напрями подальшого розвитку науково-технічних досліджень в аспектах виробництва військової техніки та використання технологій радіолокації та радіоелектронної боротьби, технічної розвідки та навігації, які мають безпосереднє відношення до потреб армії.
Дослідження виконувались із використанням міжнародних платформ БД «Web of Science» та «Derwent Innovation».
У роботі здійснено аналіз критичної технології «Техніка і технології радіоелектронної боротьби і розвідки, позиціонування і навігації», яка охоплює ряд напрямів:

  • технології створення радіотехніки, приладів радіолокації, радіоелектронної боротьби та технічної розвідки;
  • технології і програмні модулі для систем навігації і позиціонування;
  • технології створення напівпровідникових приладів та приладів з використанням мікропроцесорів та мікроелектронних схем;
  • технології створення сучасних лазерних гіроскопічних платформ;
  • технології криптографічного захисту інформації.

Ключові слова для пошуку інформації визначалися відповідно до Єдиного класифікатора предметів постачання, який розроблено для використання у сфері оборони і безпеки держави для досягнення максимальної ефективності системи матеріально-технічного і тилового забезпечення та її сумісності із системами логістики НАТО.
Отримані результати наукометричного та патентного аналізу можуть бути ефективно використані для науково-технічного прогнозування та планування науково-дослідної діяльності в Україні, визначення тематики науково-дослідних та проектно-конструкторських установ та її фінансування.
Продовження представлених в  монографії досліджень дозволять і далі посилити інформаційно-аналітичне забезпечення управління тематикою НДР для постійного корегування та актуалізації розробки та впровадження нових радіотехнічних технологій у військовій сфері.

Ключові слова: наукометричний аналіз; патентний аналіз; військова сфера; технологічні тренди; штучний інтелект; інтернет речей; системи зв’язку; радіоелектронна боротьба; радіоелектронна розвідка; радіонавігація; навігаційна система; напівпровідникова технологія; мікроелектронна технологія; технології гіроскопів; криптографічні технології. 

Українська

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  •   
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»