Аналіз перспективних світових наукових та технологічних напрямів досліджень за Ціллю сталого розвитку № 2 щодо сільського господарства з використанням інструментів платформ «Web of Science» та «Derwent Innovation»

  Завантажити файл

 

http://doi.org/10.35668/978-966-479-122-6

Березняк Н. В. Аналіз перспективних світових наукових та технологічних напрямів досліджень за Ціллю сталого розвитку № 2 щодо сільського господарства з використанням інструментів платформ «Web of Science» та «Derwent Innovation»: науково-аналітична записка / Н.В. Березняк. – К .: УкрІНТЕІ, 2020. – 30 с.

ISBN 978-966-479-122-6

УДК 001.18; 001.8; 001.9; 629.3/.7

Березняк Наталія Володимирівна  с. н. с. ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації», вул. Антоновича, 180, м. Київ, Україна, 03680; +38 (096) 932-07-66; bereznyak_natalya@ukr.net; ORCID: 0000-0002-0125-2213

Резюме: Описані основні результати наукометричного та патентного дослідження, спрямованого на встановлення найперспективніших технологічних напрямів для побудови прогнозів на 2021-2030 рр. з  метою досягнення Україною Цілі сталого розвитку 2 «Подолання голоду, розвиток сільського господарства» та її національних завдань. Дослідження проведено із використанням міжнародних платформ «Web of Science» (WoS) і «Derwent Innovation». Досліджуваним періодом визначено 2011-2018 рр.
Наведено результати наукометричного аналізу світової та вітчизняної публікаційної активності та динаміки цитувань відібраного базою даних WoS масиву публікацій. Встановлено публікаційну активність та активність цитувань країн світу та України.
Проведено аналіз динаміки цитувань і визначення темпів росту кількості цитувань (2018/2014,%) за ключовими словами/технологічними напрямами, що стосуються глобальних технологічних трендів у сфері захисту та відновлення екосистем суші. Виявлено топ-11 технологічних напрямів, що є найперспективнішими для проведення прогнозних досліджень.
Наведено результати аналізу динаміки патентування та темпів росту кількості патентів у світі та Україні у визначеній сфері, проведеного на основі кодів Міжнародної патентної класифікації із використанням міжнародної бази даних Derwent Innovation. Встановлено патентну активність основних країн світу та України.
Дослідження обраного масиву патентів здійснювалося за ключовими словами/технологічними напрямами, що стосуються глобальних технологічних трендів у визначеній сфері.  Проведено аналіз динаміки патентування і визначення темпів росту кількості патентів (2018/2014,%). Проведено відбір технологічних напрямів із найвищими темпами патентної активності та розміщенням на блакитних і зелених зонах ландшафтних карт.
Визначено найперспективніші технологічні напрями у сільськогосподарській сфері для проведення прогнозних досліджень.

Ключові слова: активність цитувань, наукометричне та патентне дослідження, патентна активність, перспективний, прогнозування, публікаційна активність, сільське господарство, сфера, технологічний напрям, ціль сталого розвитку.

Українська

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»