Матеріали XVIІI Міжнародної науково-практичної конференції «ПОБУДОВА ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА: РЕСУРСИ І ТЕХНОЛОГІЇ»

Хронологія відеозапису XVIІI Міжнародної науково-практичної  конференції «ПОБУДОВА ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА: РЕСУРСИ І ТЕХНОЛОГІЇ»

(19-20 вересня 2019 р.)

19 вересня 2019 р.

URL :  http://webinar.ukrintei.ua/archive/playback.html?meetingId=8c4691813cc97fbaafd3f35f92a2b0084dda397e-1568873051374

00:00 –14:19 Реєстрація учасників

14:20 – 15:10

 

15:20 - 20:20
20:23 – 23:46

23;58 – 26:00
26:29 – 36:50

Відкриття конференції

Вітальне слово:

  • Полюхович Юрій  –  Перший заступник Міністра освіти і науки України
  • Камишин Володимир – чл.-кор. Національної академії педагогічних наук України, д-р наук, в.о. директора ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»
  • Farac Dominic – Ph.D, director GreyNet International (Netherlands) 
  • Арзу Гусейнова – заступник директора Інституту наукових досліджень економічних реформ (ISRER) при Міністерстві економіки Республіки Азербайджан (онлайн)

36:53 – 79:28

Панельна дискусія «Цифрова економіка»

Питання для обговорення: становлення цифрової економіки та основні виклики для суспільства; Big Data, інтернет-аналітика та пов’язані з цим нові форми бізнесу

Модератор:  Ігор Єгоров –  чл.-кор. Національної академії наук України, д-р наук, професор, завідувач відділу інноваційної політики економіки та організації високих технологій ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»

Учасники дискусії:

  • Антонюк Лариса – д-р наук, професор, проректор з наукової роботи, директор Інституту вищої освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
  • Бірюков Андрій – виконавчий директор «Хай-Тек офіс Україна»
  • Васильєва Надія – канд. наук, доцент, голова наглядової ради  Інституту цифрової трансформації
  • Петрук Юрій – Асоціація AgTech Україна
  • Сафаров Фарід Каміл огли – генеральний директор директорату цифрової інфраструктури на транспорті Міністерства інфраструктури України
  •  Ставнюк Володимир – голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи

79:29 – 118:00

Панельна дискусія «Цифрові сервіси та технології»

Питання для обговорення: безпека технологій VS технології безпеки; держава онлайн; технології штучного інтелекту; цифрові дані та технології їх зберігання

Модератор: Камишин Володимир  – чл.-кор. Національної академії педагогічних наук України, д-р наук, в.о. директора ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»

Учасники дискусії:

  • Бакал Валерій – заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України
  • Баранов Олександр – д-р наук, ст. наук. співр., Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки,  завідувач відділу правового забезпечення у сфері інформаційних технологій Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрНУ
  • Горбань Андрій – д-р наук, експерт ГС «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє»
  • Дем’яненко Володимир – генеральний директор компанії «D2»
  • Дрік  Наталія – виконавчий директор Асоціації Блокчейн України

Платонов Олександр – канд. наук, доцент, директор Центру практичної інформатики НАН України

118:35 – 157:38

Панельна дискусія «Наука та освіта у цифровому середовищі»

Питання для обговорення: цифрові технології  в освіті та наукових дослідженнях; електронні сховища, архіви репозитарії; цифрові дані та цифрові сервіси їх зберігання; соціальні мережі у професійному спілкуванні, наукових дослідженнях і маркетингу

Модератор: Олена Чмир – д-р наук, професор, завідувач відділу супроводження академічних ресурсів ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»

Учасники дискусії:

  • Василенко Андрій – канд. наук, державний експерт  директорату науки Міністерства освіти і науки України
  • Гордєєв Олександр  – канд. наук, доцент, директор з освітніх програм Української асоціації фінтех та інноваційних компаній
  • Зайцев Віталій – д-р наук, професор, директор Навчально-інноваційного інжинірингового центру Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, керівник проекту «Освітній портал «Класна Оцінка»»
  • Нанаєва Тетяна – голова комітету з цифрових технологій в освіті при МОН України
  • Плєвако Ксенія  – керівник освітніх проектів Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації

Шаповал Ольга – виконавчий директор ГС  «Харківський кластер інформаційних технологій»

158: 10 – 197:12 «Grey Literature Resources for Science and Society»
Farac Dominic – Ph.D, director GreyNet International (Netherlands)

197:33 – 306:10

Пленарне засідання

Модератор: Володимир Камишин – чл.-кор. Національної академії педагогічних наук України, д-р наук, в.о. директора ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»

197:33 – 197:54 «Цифрова економіка: варіанти та можливі наслідки впровадження в Україні»
Єгоров Ігор – чл.-кор. НАНУ, д-р наук,  професор, завідувач відділу ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАНУ»

198:00 – 225:10

«Практичне значення незалежної науково-технічної експертизи технічних проектів в сфері забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту»
Худинцев Микола – канд. наук,  доцент, в.о. начальника Державного центру кіберзахисту  Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
225:20 – 249:50 «Глобальні інформаційні системи держави»
Триков Костянтин – начальник управління Міністерства розвитку громад та територій України
250:00 – 278:35 «Building an electronic repository and archives in the European Open Science Cloud» (онлайн)
Tykhonov Vyacheslav – senior data scientist at data archiving and networked services «DANS-KNAW» (Netherlands)
278:50 – 306:10 «Сучасні технології збору та аналізу Big Data в освіті - досвід міжнародного бізнесу»
Штеренталь Пилип – директор з комунікацій  компанії «Evolution Group» 
307:20 – 378:30 Пленарне засідання (продовження)
307:20 – 317:40 «Цифровізація та економічне зростання: коли очікування не відповідають реаліям»
Вишневський  Олександр  – канд. наук, ст. наук. співр. Інституту економіки промисловості НАН України
317:45– 333:50 «Виклики практично-орієнтованої трансформації освіти та роль проектів Харківського ІТ Кластеру в процесі змін»
Шаповал Ольга – виконавчий директор  Громадської спілки «Харківський кластер інформаційних технологій» 
334:05 – 355:30 «Національна електронна освітня платформа: як ідею зробити реальністю»
Зайцев Віталій – д-р наук, професор, директор Навчально-інноваційного інжинірингового центру Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, керівник проекту «Освітній портал «Класна Оцінка»
56:00 – 378:30 «Антиплагіатний сервіс та LMS як частина екосистеми з підготовки наукових та академічних робіт»
Солоп Наталія – менеджер з розвитку продукту ТОВ «Антиплагіат»
378:31 – 380:30 Підведення підсумків першого дня роботи конференції 

 

20 вересня 2019 р.

URL :  1568873051374http://webinar.ukrintei.ua/archive/playback.html?meetingId=8c4691813cc97fbaafd3f35f92a2b0084dda397e-1568963616402

Реєстрація учасників

Пленарне засідання (ауд. 401)

Модератор: Володимир Камишин – чл.- кор. Національної академії педагогічних наук України, д-р наук, в.о. директора ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»

00:00 – 15:50 «Європейська інфраструктура відкритої науки OpenAIRE»
Кучма Ірина – менеджер Electronic Information for Libraries

18:00 – 55:37

«Порівняльний аналіз досвіду провідних країн світу щодо впровадження технологій штучного інтелекту та машинного навчання»
Іващенко Андрій – технічний керівник, архітектор проекту використання технологій штучного інтелекту в державному секторі компанії «Ciklum»
58:50 – 80:40 «Впровадження штучного інтелекту як фактор розвитку економіки»
Кравченко Олександр – старший інженер з наукових даних  «Lohika»
101:40 – 195:40 Пленарне засідання (продовження)
101:40 – 130:35 «Інтеграція України до єдиного цифрового ринку Європи»
Приходько Оксана – директор  ГО «Європейська Медіа Платформа»
131:36 – 153:02 «Розвиток цифрової економіки: приклад Польщі»
Халецький Михайло – менеджер проекту  Фундація «Фонд Співпраці» (Польща)
153:10– 168:02 «Трансдисциплінарні засади інформаційного суспільства»
Стрижак Олександр – д-р наук, ст. наук. співр.,  заступник директора з наукової роботи  Національного центру «Мала академія наук України»
168:13– 195:40 «Реалізація проекту Національного репозитарію академічних текстів: перший етап та перспективи» 
Чмир Олена – д-р наук,  професор,  завідувач відділу  ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» 
198.00 – 260:10 Секція №1 «Цифрова економіка» (ауд. 312)
Модератор:  Ігор Єгоров – чл.-кор. Національної академії наук України, д-р наук, професор, завідувач відділу інноваційної політики економіки та організації високих технологій ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»
199:00 – 233:15 «Розробка і використання тренінгової Web-системи оцінки рівня соціально-економічного розвитку регіонів України  в рамках викладання дисципліни «Прогнозування соціально-економічних процесів»»
Пурський Олег – д-р наук,  професор,  завідувач кафедри комп'ютерних наук  Київського національного торговельно-економічного університету
234:10 – 244:05 «Цифровізація відтворюваних економічних ресурсів: можливості та перспективи»
Городянська Лариса – канд. наук,  доцент  кафедри фінансового забезпечення військ  Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка
260:20 – 331:00 «Цифровізація в публічній сфері: сучасність та перспективи»
Жибер Тетяна – канд. наук, доцент  кафедри фінансів  Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана
260:20 – 331:00 Секція №2 «Цифрові сервіси та технології» (ауд. 312)
Модератор: Володимир Камишин – чл.-кор. Національної академії педагогічних наук України, д-р наук, в.о. директора ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»
260:20 – 281:00 «Технології штучного інтелекту у військовій сфері»
Кваша Тетяна – завідувач відділу  моніторингу інноваційної діяльності ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»
281:20–295:30 «Українська латиниця в сучасних інформаційних і лінгвістичних технологіях»
Вакуленко Максим – канд. наук, ст. наук. співр., завідувач відділу наукової роботи Державної науково-технічної бібліотеки України
295:40 – 313:50 «SOS-важливість міжнародно-правового  врегулювання  безпекових проблем  інформаційного суспільства»
Процев’ят Тарас – канд. наук, Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»
314:15 – 331:00 «Месенджери, соціальні  мережі та соціальна інженерія. Як втратити анонімність та безпеку»
Кравчук Тетяна – студентка Академії Адвокатури України 
331:10– 371:30 Секція №3 «Наука та освіта у цифровому середовищі»  (ауд. 401)
Модератор: Олена Чмир – д-р наук, професор, завідувач відділу супроводження академічних ресурсів ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації»
331:10–346:38 «Веб-орієнтовані технології побудови і організації функціонування тренажерних систем підготовки персоналу енергосистем України» 
Гурєєв Віктор – канд. наук, докторант  Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України
346:50– 355:25 «Формування електронного науково-освітнього  простору цифрового університету»
Юрчук Наталія –  канд. наук,  доцент,  доцент кафедри комп’ютерних наук та економічної кібернетики Вінницького національного аграрного університету
355:35– 371:30 «Довідково-інформаційна система «Реєстр наукових фахових видань України»»
Богатель Наталія – завідувач сектору формування реферативних баз даних ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» 

 

Відеозапис конференції, 19-20 вересня 2019 р. та презентаційні матеріали

 

 

  • Національна академія педагогічних наук України
  • БД «Технології України» 
  • БД “Науково-дослідні, дослідно-конструкторські роботи і дисертації України”
  • БД «Інноваційні технології та розробки»
  • БД «Наукові періодичні видання МОН України» 
  • БД  «Науково- технічні заходи»